Po spokój w końcówce sezonu

Ligowe rozgrywki zdecydowanie przyśpieszyły i wkroczyły w decydującą fazę sezonu. Najbliższym rywalem naszej Stali Stalowa Wola będzie Olimpia Elbląg.

Po sobotnim meczu z Olimpią Grudziądz przed zielono-czarnymi kolejna potyczka z… Olimpią z Elbląga. Zapowiada się bardzo emocjonujący mecz, gdyż punkty zdobyte w tym spotkaniu definitywnie zapewnią Stali utrzymanie w II lidze, a dla gości będących w zdecydowanie gorszej sytuacji będzie to walka o … „życie”.

W tym momencie Olimpia balansuje bowiem na granicy strefy spadkowej II ligi. Zgromadziła 33 punkty i zajmuje trzynaste miejsce. Ma trzy punkty przewagi nad drużynami, którym widmo spadku z ligi w tej chwili mocno zagląda w oczy. Stal w tabeli jest ósma, ma 41 punktów.

Zielono-czarni po ostatnim spotkaniu ligowym zapowiadali, że szybko będą chcieli się zrehabilitować za porażkę w Grudziądzu. Z Olimpią mamy też rachunki do wyrównania, gdyż jesienią w Elblągu przegraliśmy 2:3. Czas więc na rewanż. Do tej pory z Olimpią Elbląg mierzyliśmy się 17 razy. Wygrywaliśmy sześciokrotnie, siedem razy zanotowano remis, a cztery razy z boiska zeszliśmy pokonani.

Olimpia w meczach wyjazdowych w tym sezonie radzi sobie w kratkę. Co prawda odniosła trzy zwycięstwa i trzykrotnie podzieliła się również punktami, ale osiem razy poniosła porażkę. Liczymy, że w środowym spotkaniu nie poprawi swoich statystyk.

Nasi rywale w ostatnich spotkaniach zwyciężyli w Elblągu 2-0 z Górnik Łęczna i 1-0  Znicz Pruszków oraz 1-0 w Katowicach z Rozwój. Niepowodzeniem zakończył się dla nich jedynie niedawny pobyt na Podkarpaciu, gdzie w Tarnobrzegu w zaległym spotkaniu ulegli Siarce 0-1.

Zielono-czarni do środowego spotkania przystąpią z kilkoma absencjami w składzie, ale będzie to szansa dla innych zawodników na pokazanie swoich umiejętności. Wszyscy liczymy na to, że środowa potyczka z Olimpią Elbląg potoczy się po myśli naszego zespołu, a zwycięstwo pozwoli naszej drużynie na spokojną pracę w końcówce sezonu.

Mecz Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg zaplanowany został na środę, 24 kwietnia. Spotkanie odbędzie się na stadionie Izo Arena w Boguchwale. Początek potyczki o godzinie 17:00.

 

Historia spotkań:

sezon 1981/82

Stal – Olimpia 5:1

Olimpia – Stal 0:0

sezon 1985/86

Olimpia – Stal 1:1

Stal – Olimpia 3:0

sezon 1986/87

Stal – Olimpia 5:0

Olimpia – Stal 1:0

sezon 2010/11

Stal – Olimpia 1:0 (Gęśla)

Olimpia – Stal 0:0

sezon 2012/13

Olimpia – Stal 0:0

Stal – Olimpia 2:1 (Argasiński, Reiman)

sezon 2013/14

Stal – Olimpia 1:0 (Reiman)

Olimpia – Stal 1:0

sezon 2016/17

Olimpia – Stal 1:1 (Essam)

Stal – Olimpia 1:1 (Jarosz)

sezon 2017/18

Olimpia – Stal 2:2 (Sobotka, Zalepa)

Stal – Olimpia 0:1

sezon 2018/19

Olimpia – Stal 3:2 (Dziubiński, Jopek)

Stal – Olimpia ???

 

 

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni