Po Olimpii czas na… Olimpię: „Będziemy chcieli się zrehabilitować”

W Wielką Sobotę nasi piłkarze w meczu 29. kolejki II ligi przegrali 0:2 z Olimpią Grudziądz. Zielono-czarni chcą się zrewanżować i już w środę pokonać inną Olimpię – tę z Elbląga.

W minionej kolejce aktualny wicelider II ligi – Olimpia Grudziądz, okazała się lepsza od naszego zespołu. Stali nie wyszło to spotkanie tak, jak wszyscy by sobie je wymarzyli. Nasi zawodnicy po meczu byli przygnębieni, ale szybko będą mieli okazję do rewanżu. Już w środę w Boguchwale zmierzymy się bowiem z inną Olimpią – tą z Elbląga.

Na pewno będziemy chcieli się zrehabilitować, pokazać że takie mecze nie będą się już nam przydarzać i wyglądać lepiej niż w spotkaniu z Olimpią Grudziądz, bo nie ma co się oszukiwać – to było średnie spotkanie w naszym wykonaniu – komentował Szymon Jopek. Stal chce się zrehabilitować nie tylko za ostatni mecz, ale i za jesienną potyczkę z drużyną z Elbląga. Olimpia pokonała nas wówczas 3:2. Jednego z goli dla zielono-czarnych strzelił wtedy właśnie Szymon Jopek a drugiego dołożył Adrian Dziubiński.

O zwycięstwo w środowym meczu nie będzie jednak łatwo. Drużyna z Elbląga broni się przed spadkiem (3 punkty przewagi nad strefą spadkową), a do tego nasz zespół przystąpi do tego spotkania z kilkoma ubytkami w kadrze. – Mieliśmy taki plan, aby pomału wprowadzać naszych młodych chłopaków. Teraz tym bardziej będziemy im dawać szansę na grę. Nie ubolewamy nad tym, bo nieszczęście jednego zawodnika może okazać się szczęśliwe dla kolejnego. Wszyscy po to trenują, po to są w szatni, że jeżeli przychodzi taki moment, że nie możemy z niektórych skorzystać, to wchodzi następny i powinien pokazać swoją przydatność do zespołu – zaznacza trener naszego zespołu, Wojciech Fabianowski.

Na pewno obrona troszeczkę się posypała. Gramy teraz środa – sobota. Przed nami kolejny bardzo ważny mecz. Musimy patrzeć na siebie i jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie. W środę na pewno będziemy walczyć o trzy punkty. Nie ma innego planu – dodaje kapitan zielono-czarnych, Bartosz Sobotka.

Nadrzędny cel Stali pozostaje niezmienny – zwycięstwo w najbliższym meczu ligowym i jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w II lidze. – Zdecydowanie będziemy w stanie powalczyć w najbliższym meczu. Jest kadra zawodników, którzy na co dzień trenują. Każdy chce dostać szansę i teraz chłopaki, którzy grają mniej, będą mogli pokazać, że zasługują na to miejsce. Wiadomo, że osoby, które wypadają, stanowiły niejako o sile tej drużyny, ale myślę, że nie pozostaje nic innego, jak wyjść na boisko i walczyć o kolejne trzy punkty – skomentował Łukasz Pietras.

Mecz Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg zaplanowany został na środę, 24 kwietnia. Spotkanie odbędzie się na stadionie Izo Arena w Boguchwale. Początek potyczki o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy na ten mecz.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni