Hutnicze derby nie dla Stali

Stal Stalowa Wola przegrała w hutniczych derbach z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2. Spotkanie ustawiła szybko strzelona bramka przez naszych sobotnich rywali.

Początek meczu był dość spokojny, ale w 7. minucie Mariusz Szuszkiewicz mógł zdobyć gola dla Stalówki, lecz jego uderzenie głową obronił Jakub Burek. Pięć minut później Stal popełniła błąd, a gospodarze wyprowadzili kontrę, po której Łukasza Konefała pokonał Oleksii Maidanevych. Taki obrót sprawy musiał zmienić taktykę zielono-czarnych. Nasz zespół próbował szczęścia po stałych fragmentach gry, których w pierwszej połowie było sporo, ale zawodnicy KSZO świetnie się bronili. Szuszkiewicz pod koniec pierwszej odsłony był również bliski trafienia, ale znów górą był golkiper KSZO.

Po zmianie stron Stal ruszyła, ale znów nadziała się na świetną kontrę gospodarzy. Konstantyn Czernii szybko ruszył z akcją prawą stroną i idealnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Fryderyka Janaszka, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Stali nie pomylił się i ładnym strzałem wyprowadził KSZO na dwubramkowe prowadzenie. 120 sekund później po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Kowalskiego dobrze do główki wyskoczył Jakub Banach i zdobył kontaktową bramkę dla zielono-czarnych.

Wydawało się, że nasz zespół ruszy z impetem do odrabiania strat, lecz to jednak rywale zaczęli dyktować warunki gry. Stal nie potrafiła skutecznie przejść formację defensywną KSZO, a sami nadziewali się na kolejne kontry. To gospodarze w ostatnich fragmentach potyczki stworzyli klarowniejsze sytuacje na kolejne gole. Dwukrotnie świetne sytuacje zmarnował Franciszek Lipka, który m.in. zmarnował sytuację sam na sam z Konefałem. Ostatecznie wynik się nie zmienił i to KSZO wygrało hutnicze derby. Stal po porażce Wieczystej Kraków mimo porażki nadal jest liderem rozgrywek.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
1:0 – Maidanevych 12’
2:0 – Janaszek 50’
2:1 – Banach 52’

KSZO: Burek – Jarzynka, Maidanevych (69’ Zdyb), Chernii (87’ Dziubiński), Brągiel, Mazurek, Dumaniuk (69’ Lipka), Mężyk, Nawrot, Janaszek (64’ Bełczowski), Kafel.

Stal: Konefał – Kowalski, Rogala, Banach, Ziarko, Soszyński, Pioterczak, Imiela (79’ Filipczuk), Wojtak (46’ Olszewski), Wydra (71’ Fedejko), Szuszkiewicz (75’ Duda).

Żółte kartki: Dumaniuk, Kafel (KSZO) oraz Rogala (Stal).

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"