Hutnicze derby w Ostrowcu

Stal Stalowa Wola po dwutygodniowej przerwie wraca na boiska. Zielono-czarni w hutniczych derbach zagrają na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Nasi sobotni rywale w ligowej tabeli plasują się na piątym miejscu z dorobkiem 46 punktów. W ostatniej kolejce KSZO pokonało na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski aż 4:0 a po dwa gole zdobyli Fryderyk Janaszek i Kostiantyn Czernij. Ten drugi razem z Sebastianem Strózikiem jest najskuteczniejszym strzelcem ligi z 16 trafieniami.

KSZO bardzo dobrze spisuje się na własnym boisku. W czternastu rozegranych do tej pory pojedynkach na boisku w Ostrowcu, gospodarze sobotniego pojedynku wygrali 10 spotkań, 2 zremisowali i dwa przegrali (na inaugurację rundy wiosennej z Wieczystą Kraków i z Sokołem Sieniawa).

W zespole prowadzonym przez byłego trenera Stalówki Rafała Wójcika nie brakuje znanych zawodników, którzy w przeszłości grali w zielono-czarnych barwach jak Jakub Mażysz czy Adrian Dziubiński. Ważnymi ogniwami zespołu są też Dariusz Brągiel czy Kamil Bełczowski.

W derbowym spotkaniu zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Mikołaja Smyłka oraz Tomasza Kołbonia, który w ostatnim spotkaniu z Podhalem Nowy Targ ukarany został czerwoną kartką.

Stal w ostatniej kolejce pauzowała i dzięki stracie punktów przez Wieczystą Kraków (remis z Wisłą Sandomierz 2:2) wskoczyła na fotel lidera rozgrywek. Zielono-czarni będą mogli liczyć na ogromne wsparcie naszych kibiców, którzy licznie wybierają się na to spotkanie. 

 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola
sobota (20.05.23), g. 16
Ostrowiec Św.
ul. Świętokrzyska 11
sędziuje Karol Iwanowicz (Lublin)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni