Bolesna porażka w Łodzi

Stal Stalowa Wola niestety przegrała drugi mecz w tym sezonie. Tym razem zielono-czarni doznali bolesnej porażki z rezerwami ŁKS-u Łódź 0:3.

Stal od początku spotkania nieco się cofnęła do defensywy, aby zapewne wybadać możliwości ofensywne gospodarzy, a także sprawdzić, gdzie ekipa z Łodzi ma słabsze pozycje. Po kilkunastu minutach zielono-czarni ruszyli i byli bliscy premierowego trafienia, lecz uderzenia Dominika Malugi i Kacpra Chełmeckiego obronił golkiper rezerw ŁKS-u.

Stal grała nieco zrywami, lecz nasza drużyna czekała na błędy rywali. Po jednym z nich do kontry ruszył Adam Imiela, lecz jego uderzenie z pola karnego nieznacznie minęło słupek bramki strzeżonej przez Tomasza Kucharskiego. Piłkarze Stali próbowali również uderzać z dystansu, ale bez zarzutów spisywał się bramkarz rezerw ŁKS-u.

Defensywa Stali niepokojona była przez Kelechukwu Ibe-Tortiego. Młodzieżowy reprezentant Polski za pierwszym razem został uprzedzony przez Mikołaja Smyłka, a w samej końcówce pierwszej połowy trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Gospodarze długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce na połowie zielono-czarnych. Kilka minut po zmianie stron mogło być 1:0, lecz w doskonałej kontrze fatalnie przestrzelił Grzegorz Glapka.

Nasza drużyna znów musiała chwilę czasu poświęcić, aby znów zaatakować. Bliski gola był Kacper Chełmecki, który obrócił się w polu karnym po podaniu od Adama Imieli, lecz jego uderzenie obronił golkiper ekipy z Łodzi. W 69. minucie doskonale w polu karnym zachował się Vladyslav Okhronchuk, który płaskim strzałem pokonał Mikołaja Smyłka i gospodarze objęli prowadzenie. Stali nie miała już nic do stracenia i ruszyła mocno do ataku. Niestety, ale piłka nie chciała wpaść do siatki rywali. Ci z kolei w 85. minucie otrzymali rzut karny, który na gola zamienił Oskar Koprowski. W samej końcówce Stalówkę dobił jeszcze Wiktor Kościuk.

ŁKS II Łódź – Stal Stalowa Wola 3:0 (0:0)
1:0 – Okhronchuk 69’
2:0 – Koprowski (k.) 85’
3:0 – Kościuk 90’+3

ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz, Ślęzak, Koprowski, Tutyskinas, Glapka, Pawłowski (61’ Kamon), Okhronchuk, Goncalves, Ibe-Torti (61’ Zając), Janczukowicz (46’ Balongo).

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Oko (53’ Banach), Seweryn, Maluga, Pioterczak, Soszyński (73’ Iwao), Kościelniak (63’ Górski), Imiela (63’ Mydlarz), Chełmecki.

Żółte kartki: Okhronchuk, Goncalves, Bąkowicz, Koprowski(ŁKS II) oraz Soszyński, Iwao (Stal).

Sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni