Zwycięstwo w Dębicy! Świetna końcówka „Stalówki”!

W meczu 10. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłoką w Dębicy. Zielono-czarni to spotkanie wygrali 2:0 (0:0).

Po ostatniej porażce z Chełmianką Chełm mecz z Wisłoką Dębica był bardzo ważny dla zielono-czarnych. „Stalówka” sobotnią potyczkę rozpoczęła dobrze, bo już w 8. minucie bardzo dobrą sytuację do zdobycia gola miał Michał Fidziukiewicz. Uderzenie naszego napastnika w ostatniej chwili zatrzymał na linii bramkowej jeden z zawodników gospodarzy.

Po około kwadransie gry groźniej zaatakowała Wisłoka. Najpierw w bramce Stali dobrze spisał się Maciej Siudak, a później skutecznie w defensywie interweniował Piotr Witasik. Na te akcje drużyny z Dębicy odpowiedział Szymon Jopek, który postraszył gospodarzy uderzeniem z dystansu.

W kolejnych minutach gra się wyrównała, a zielono-czarni znów przycisnęli i groźniej zaatakowali pod koniec pierwszej połowy. Dobrej okazji nie wykorzystał jednak Michał Fidziukiewicz.

Od początku drugiej części gry, mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska z przewagą Stali. W 64. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Mistrzyk, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Volodymyra Khorolskyiego lecz i po tym strzale piłka nie wpadła do bramki Wisłoki. Chwilę później bardzo dobrą okazję mieli gospodarze, którzy w drugiej połowie nastawili się na grę z „kontry” lecz niecelnie na bramkę Siudaka strzelał Tomasz Palonek.

Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to końcówka potyczki zdecydowanie należała do „Stalówki”! Zielono-czarni uporczywie dążyli do strzelenia zwycięskiego gola i dopięli swego. Najpierw w 86. minucie piłkę do bramki gospodarzy potężnym strzałem skierował kapitan „Stalówki” Piotr Witasik, a chwilę później staranowany przez Tomasza Liberę w polu karnym Michał Fidziukiewicz pewnie wykorzystał podyktowany na nim rzut karny.

Zielono-czarni ten ważny derbowy pojedynek po bramkach Witasika i Fidziukiewicza wygrali 2-0!

Wisłoka Dębica – Stal Stalowa Wola 0-2 (0-0)
0-1 – Witasik 86′
0-2 – Fidziukiewicz (k.) 90′

Wisłoka Dębica: Libera – Król (89′ Pawlak), Cabała, Remut, Sojda (89′ Siedlik), Fedan (78′ Wrzosek), Prokop, Łanucha, Rębisz (78′ Kamiński), Lubera (55′ Zygmunt), Palonek.

Stal Stalowa Wola: Siudak – Jarosz, Witasik, Mroziński – Zięba, Jopek, Stelmach, Zmorzyński (72′ Waszkiewicz), Surmiak (90+1′ Stępniowski) – Khorolskyi (61′ Mistrzyk), Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Fedan, Palonek, Zygmunt – Khorolskyi, Mroziński, Witasik.

Sędzia: Jakub Moskal (Kielce).