Skromne zwycięstwo Stali (skrót+konferencja)

W 32. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wólczanką Wólka Pełkińska. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

W sobotę rywalem „Stalówki” była ostatnia drużyna w tabeli. Zielono-czarni od pierwszych minut mieli optyczną przewagę, ale musieli też być czujni we własnym polu karnym. W 11. minucie gospodarze wypracowali sobie dobrą okazję – Mikołaj Smyłek nie dał się jednak zaskoczyć.

To podrażniło nasz zespół, a odpowiedź Stali była natychmiastowa. Już w 15. minucie zielono-czarni objęli prowadzenie – gola strzelił Michał Biskup. W kolejnych minutach nasza drużyna kontrolowała wydarzenia na boisku i szukała kolejnej okazji na gola.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie – wynik także. W sobotę zielono-czarni pokonali zatem Wólczankę Wólka Pełkińska 1:0 i do Stalowej Woli wrócą z trzema punktami.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)

0:1 – Michał Biskup 15′

Wólczanka Wólka Pełkińska (skład wyjściowy): Dudka – Pawłowski, Kędzior, Lorek, Baran, Twardowski, Czernicki, Pietluch, Podstolak, Petryk, Dolinskyi.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Skrzyniak, Hudzik, Khorolskyi (65′ Stelmach), Olszewski, Zięba, Wojtysiak (83′ Hladik), Jopek (83′ Grabarz), Duda, Kacprzycki, Biskup (57′ Świderski).

Żółte kartki: Pawłowski, Baran, Kędzior – Hudzik, Stelmach.

Sędzia: Rafał Szydełko (Rzeszów).