Zwycięstwo z Sokołem Sieniawa (zdjęcia)

W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni trenera Łukasza Surmy pokonali Sokół Sieniawa 3:1.

Spotkanie od początku było w miarę wyrównane. Nasi ligowi rywale nie zamierzali ułatwiać zadania zielono-czarnym i postawili trudne warunki. Gra przez kilkanaście minut toczyła się głównie w środku pola. W 23. minucie Mikołaj Jeż zaskoczył obronę Stalówki oraz Michała Furmana i pięknym strzałem zza pola karnego zdobył bramkę dla Sokoła. Podrażniona Stal ruszyła do ataku, ale brakowało trochę szczęścia i precyzji. Dwukrotnie próbował m.in. Sławomir Duda. Przy trzeciej próbie pomocnika Stali skapitulował już golkiper Sokoła. Duda przymierzył z dystansu i po bardzo ładnym strzale zdobył gola dla naszej ekipy. Tuż przed przerwą bliski drugiej bramki był Kosei Iwao, lecz niewiele się pomylił.

Po zmianie stron druga jedenastka Stalówki toczyła równie ciężki bój z rywalami jak koledzy w pierwszej połowie. Bliscy drugiego trafienia byli Jakub Lebioda i Wiktor Stępniowski, lecz nie zdołali pokonać bramkarza Sokoła. W 69. minucie sfaulowany w polu karnym został Szymon Grabarz, a jedenastkę na gola zamienił niezawodny Jakub Kowalski. Osiem minut później doszło do analogicznej sytuacji. Po faulu w polu karnym na Grabarzu pewnie stały fragment wyegzekwował Kowalski. W końcówce gola mógł zdobyć pozyskany niedawno Adam Imiela, lecz jego strzały okazały się niecelne.

Stal Stalowa Wola – Sokół Sieniawa 3:1 (1:1)

0:1 – Jeż 23’
1:1 – Duda 38’
2:1 – Kowalski (k.) 69’
3:1 – Kowalski (k.) 77’

Stal: (I połowa): Furman – Wojtak, Banach, Hudzik, Kucharczyk, Olszewski, Duda, Soszyński, Filipczuk, Wydra, Iwao.(II Połowa): Konefał – Kowalski, Grasza, Pikuła, Ziarko, Szifer, Stępniowski, Lebioda, Kołbon, Szuszkiewicz, Grabarz oraz Imiela.