Zwycięstwo „Stalówki”! Podhale pokonane

W sobotę 21 listopada w meczu 21. kolejki III ligi grupy IV nasi piłkarze zmierzyli się z Podhalem Nowy Targ. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Przed sobotnim meczem nasz zespół i Podhale Nowy Targ w tabeli dzielił tylko jeden punkt („Stalówka” miała też jedno spotkanie rozegrane mniej). Zielono-czarni już w 8. minucie objęli prowadzenie. Po ładnym dośrodkowaniu Filipa Szifera w polu karnym Podhala celny strzał głową oddał Bartosz Wiktoruk.

„Stalówka” z prowadzenia niestety zbyt długo się nie cieszyła. Już w 12. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Jarosław Potoniec. Ten wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie. Zarówno Stal, jak i Podhale swoje szanse na gola miały, lecz ani jedna, ani druga drużyna nie zdołała ich wykorzystać.

Po zmianie stron sporo było walki na boisku. Nasi zawodnicy musieli też być czujni w defensywie, bowiem Podhale wyprowadzało groźne akcje. Obu drużynom brakowało jednak wykończenia i tak zwanego ostatniego podania.

Po około godzinie gry śmielej do ataku do ruszyli piłkarze prowadzeni przez Jaromira Wieprzęcia. Stal atakowała i w 66. minucie znów objęła prowadzenie. Świetną akcją popisał się Michał Mistrzyk i to on pokonał bramkarza Podhala Nowy Targ! Po tym golu mecz bardziej się otworzył. Sporo było sytuacji pod jedną i pod drugą bramką.

„Stalówka” do ostatniego gwizdka sędziego utrzymała jednak korzystny dla siebie wynik i Podhale Nowy Targ pokonała 2:1. Zielono-czarni odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Stal Stalowa Wola – Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)

1:0 – Bartosz Wiktoruk 8′

1:1 – Jarosław Potoniec 12′

2:1 – Michał Mistrzyk 66′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Zięba, Witasik, Khorolskyi, Sobotka, Jopek (90 +2′ Stelmach), Mroziński, Wiktoruk, Szifer, Mistrzyk, Fidziukiewicz.

Podhale Nowy Targ (skład wyjściowy): Styrczula – Lewiński, Nawrot, Potoniec, Grunt, Wójciak, Molis, Mizia, Mianowany, Dynarek, Wajsak.

Żółte kartki: Szifer, Zieba – Dynarek.

Sędzia: Piotr Burak (Zamość).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni