Zaczynamy! Na początek rezerwy ŁKS Łódź

Długo wyczekiwany moment nadszedł. Nasza drużyna po przerwie zimowej rozpoczną drugoligowe zmagania. W pierwszym meczu na własnym boisku zagramy z rezerwami ŁKS Łódź.

Nasz piątkowy przeciwnik rozegrał do tej pory dwadzieścia spotkań, w których zgromadził 28 punktów. ŁKS legitymuje się bilansem ośmiu zwycięstw, czterech remisów i ośmiu porażek. Bilans bramkowy wynosi 32-30. W pierwszym spotkaniu obu drużyn lepsi okazali się nasi rywale, który na własnym stadionie wygrali 3:0. W przerwie zimowej w zespole naszego piątkowego przeciwnika nie zaszły praktycznie żadne zmiany. W Stalowej Woli trener rezerw ekipy z Łodzi będzie miał do dyspozycji kilku graczy, którzy występują w pierwszym zespole ŁKS w ekstraklasie.

Stal z optymizmem przystępuje do pierwszego spotkania po zimowej przerwie. W kadrze doszło do kosmetycznych zmian. Na wiosnę zielono-czarne barwy ubrali Sebastian Strózik, Wojciech Muzyk i Patryk Zaucha. Te ruchy transferowe tylko wzmocniły rywalizację o miejsce w pierwszym składzie naszego zespołu. Ostatni sparing z Radomiakiem Radom i treningi dały informację trenerowi Stali Ireneuszowi Pietrzykowskiemu jak będzie wyglądała wyjściowa jedenastka na piątkowy bój. – Mam już w głowie skład. Są jeszcze delikatne znaki zapytania – mówił opiekun Stali.

Zadanie jakim będzie zwycięstwo w pierwszym meczu nie będzie łatwe. Każde spotkanie w ligowej rzeczywistości do takich nie należy. Obrazki z Łodzi pozostały w pamięci naszych zawodników, którzy będą chcieli zrewanżować się rywalom za porażkę w pierwszej potyczce. Dobre wejście w sezon pozwoli szybciej zrealizować zamierzone cele.

Stal Stalowa Wola – ŁKS II Łódź
piątek 23.02.2023 g. 17
stadion PCPN, ul. Hutnicza 10a
Sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni