Pierwsze koty za płoty. Wygrywamy z rezerwami ŁKS Łódź

Stal Stalowa Wola po trafieniu Lucjana Klisiewicza pokonała rezerwy ŁKS Łódź. Spotkanie dla naszej drużyny nie było jednak łatwe.

Pierwsze minuty spotkania w Stalowej Woli były dość spokojne. Gra toczyła się w środku boiska. W 15. minucie to Stalówka objęła prowadzenie. Błąd obrony gości wykorzystał Lucjan Klisiewicz. Napastnik zielono-czarnych z kilku metrów trafił w okienko. Goście ruszyli do ataku, ale to Stal do przerwy mogła zdobyć kolejne gole. Dwukrotnie Tomasz Kucharki po strzałach Jakuba Górskiego i Arkadiusza Ziarki ratował swój zespół, a raz w boczną siatkę trafił Górski. Niestety od 28. minuty Stal grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę po faulu od tyłu ujrzał strzelec bramki.

Po zmianie stron Stal chwilę oddaliła grę od własnej bramki, lecz z minuty na minutę rywale znów zaczęli zamykać zielono-czarnych na własnej połowie. Łodzianie po przerwie wreszcie zaczęli zagrażać bramce Stalówki, lecz zaledwie dwukrotnie zrobiło się bardzo niebezpiecznie w naszym polu karnym. Od 66. minuty jednak siły na boisku się wyrównały i goście grali również w dziesięciu. Od tego momentu obraz gry nieco się zmienił. Rezerwy ŁKS-u nadal przeważały, lecz Stal coraz częściej zaczęła grać piłka i atakować bramkę rywali. Nasza drużyna dzielnie jednak rozbijała ataki rywali i nie dala sobie wyszarpać zwycięstwa.

Stal Stalowa Wola – ŁKS II Łódź 1:0 (1:0)
1:0 – Klisiewicz 15’

Stal: Smyłek – Kowalski, Oko, Urban (68’ Banach), Zaucha, Soszyński, Sukiennicki, Ziarko (46’ Chełmecki), Imiela (75’ Strózik), Górski (68’ Maluga), Klisiewicz.

ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz, Louveau (60’ Ślęzak), Marciniak, Kuźma (46’ Dynel), Śliwa, Sławiński (72’ Fase), Goncalves (81’ Iwańczyk), Koprowski, Zając (60’ Lipień), Łabędzki.

Żółte kartki: Soszyński, Ziarko, Urban, Górski, Sukiennicki (Stal) oraz Zając, Śliwa, Dynel, Goncalves, Łabędzki (ŁKS II).

Czerwona kartka: Klisiewicz (Stal-za faul) oraz Śliwa (ŁKS II-za drugą żółtą).

Sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Widzów: 1600.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni