Wygrywamy z Olimpią Grudziądz

Stal Stalowa Wola sięgnęła po kolejne trzy punkty na własnym boisku. Zielono-czarni pokonali przy Hutniczej Olimpię Grudziądz 2:0. Oba gole padły w pierwszej połowie spotkania.

W pierwszych minutach obie ekipy stworzyły sobie okazje bramkowe, lecz futbolówka nie znalazła w żadnym z przypadków drogi w światło bramki. Gra była dość wyrównana, lecz to zielono-czarni jako pierwsi zdobyli gola. Po rzucie rożnym mocno w pole karne zagrał Adam Imiela. Futbolówka nieszczęśliwie odbiła się od Oskara Sikorskiego i zaskoczyła golkipera gości. Olimpia ruszyła do ataku, lecz to Stalówka znów zadała celny cios. W 33. minucie Jakub Górski przejął piłkę przed polem karnym i zdecydował się na płaski strzał pokonując po raz drugi Adriana Olszewskiego.

Po zmianie stron tempo meczu spadło. Stal cofnęła się do obrony i rozbijała ataki rywali, którzy nie potrafili skutecznie przejść przez szyki defensywne naszej drużyny. Z minuty na minutę zielono-czarni cofali się jeszcze głębiej skupiając się głównie na kontrach. Panowało w naszych poczynaniach jednak sporo chaosu przy wyprowadzaniu piłki i właściwie dopiero w samej końcówce poszła jednak kontra, lecz Imiela niedokładnie podał w pole karne do Lucjana Klisiewicza.

Wcześniej goście kilkukrotnie zatrudnili Mikołaja Smyłka, który jednak nie dał się zaskoczyć po uderzeniach Mateusza Sopoćki czy Agwana Papikyana. Olimpia dopiero w ostatnich minutach oddała właściwie pierwsze czyste, celne uderzenia na bramkę Stalówki. Zielono-czarni udanie obronili wynik pojedynku i zgarnęli kolejny komplet oczek na własnym boisku.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Grudziądz 2:0 (2:0)
1:0 – Sikorski (sam.) 23’
2:0 – Górski 33’

Stal: Smyłek – Seweryn Rogala, Oko (13’ Furtak), Ziarko, Soszyński, Sukiennicki (76’ Chełmecki), Imiela, Kościelniak (60’ Wiktoruk), Górski (76’ Mydlarz), Iwao (60’ Klisiewicz).

Olimpia: Olszewski – Kostkowski, Sikorski, Papikyan, Gutowski, Vu Thanh, Bonikowski (46’ Rychel), Warcholak, Frelek(75’ Sopoćko), Kobryń (65’ Pałaszewski), Chernii (46’ Kurowski).

Żółte kartki: Sukiennicki, Ziarko (Stal) oraz Gutowski, Vu Thanh, Papikyan (Olimpia).

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Widzów: 1830.