Wygrywamy z Hutnikiem

Stal Stalowa Wola po golach Adama Imieli i Lucjana Klisiewicza pokonała 2:1 Hutnika Kraków. Gola dla gości zdobył Krystian Lelek.

Niedzielne spotkanie od początku nie było zbytnio emocjonujące. Nieco więcej sytuacji mieli zielono-czarni, lecz brakowało przede wszystkim precyzji w uderzeniach z dystansu, które przelatywały daleko od bramki gości. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Dopiero coś zaczęło się dziać na kwadrans przed końcem pierwszej połowy. W 32. Minucie gola dla gości zdobył Krystian Lelek zamykając akcje gości, a chwilę później w podobny sposób do wyrównania doprowadził Adam Imiela.

W samej końcówce groźnie zrobiło się w polu karnym Stalówki, lecz goście nie zdołali pokonać Mikołaja Smyłka i do przerwy był remis. Kilka minut po wznowieniu gry Stal otrzymała rzut karny po faulu golkipera Hutnika. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać kapitan zielono-czarnych Jakub Kowalski. Górą okazał się Wiktor Kaczorowski.

Stal nie podłamała się i nadal była stroną dominującą, ale piłka nie chciała wpaść do siatki Hutnika. W 76. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Lucjan Klisiewicz. Prawdziwa bomba napastnika Stalówki zaskoczyła golkipera gości i wpadła do siatki. Hutnik walczył do końcowego gwizdka o wyrównanie, ale Stal skutecznie rozbijała ataki gości i sięgnęła po trzy punkty.

Bramka Lucjana Klisiewicza

Stal Stalowa Wola – Hutnik Kraków 2:1 (1:1)
0:1 – Lelek 32’
1:1 – Imiela 35’
2:1 – Klisiewicz 76’

W 51. minucie Jakub Kowalski nie wykorzystał rzutu karnego (Wiktor Kaczorowski obronił)

Stal: Smyłek – Kowalski (67’ Seweryn), Banach, Oko, Urban (63’ Górski), Soszyński, Mydlarz, Imiela (85’ Kościelniak), Sukiennicki (46’ Ziarko), Chełmecki, Klisiewicz (85’ Rogala).

Hutnik: Kaczorowski – Zawadzki, Lelek (76 Michał Głogowski), Drąg, Kieliś, Marcinkowski, Budziński (81’ Świątek), Wenger, Kamil Głogowski (90’ Kubowicz), Rakels (76 Chmiel), Wróbel.

Żółte kartki: Imiela, Chełmecki (Stal) oraz Zawadzki, Głogowski, Drąg, Kaczorowski, Budziński, Kieliś (Hutnik).

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

Widzów: 2350.