Wygrywamy z Czarnymi

Stal Stalowa Wola wygrała z Czarnymi Połaniec 2:1 po golach Jakuba Banacha i Jakuba Kowalskiego. Spotkanie nie było łatwe dla naszego zespołu.

Sobotnie spotkanie mogło się rozpocząć bardzo dobrze dla gości, którzy po kilkunastu sekundach mieli okazję po dobrym zagraniu wzdłuż bramki Arlesisona Martineza, lecz akcję zamknął dobrym wybiciem Tomasz Kołbon. Na odpowiedź Stali nie trzeba było długo czekać, bowiem chwilę potem w świetnej sytuacji znalazł się Arkadiusz Ziarko, ale nie trafił czysto w piłkę i tą zdążył wybić jeden z obrońców gości. W 10. minucie Ziarko wrzucił w pole karne a tam z główki z 3m uderzył Kacper Wydra, lecz nie trafił na pustą bramkę. 120 sekund później Mikołaj Smyłek uratował nasz zespół broniąc nogami strzał Michała Banika.

Kolejne minuty upływały spokojnie. W 28. minucie niespodziewanie goście zdobyli gola. Krystian Kardyś ograł na lewej stronie naszych zawodników i strzałem z ostrego kąta pokonał Smyłka. Z prowadzenie Czarni cieszyli się zaledwie 120 sekund, bowiem po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego strzałem z główki gola zdobył Jakub Banach. Stal próbował pójść za ciosem, ale do przerwy swoich okazji nie zdołali wykorzystać Mariusz Szuszkiewicz czy Adam Imiela.

Po zmianie stron przez dłuższy czas nie działo się zbyt wiele. Po ponad kwadransie gry w drugiej połowie ogromne szczęście dopisało naszemu zespołowi, kiedy to po strzale Kardysia świetnie nogą piłkę na poprzeczkę odbił Smyłek. Kilka minut później znów szczęście uśmiechnęło się do Stali. Po zagraniu ręką w polu karnym arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a pewnym strzałem rzut karny na gola zamienił Kowalski.

Czarni rzucili się do ataku i właściwie dopiero w ostatnich sekundach mogli doprowadzić do wyrównania, ale piłkę po strzale i rykoszecie złapał nasz bramkarz i po chwili Stal mogła cieszyć się z ciężko wywalczonego zwycięstwa.

Stal Stalowa Wola – Czarni Połaniec 2:1 (1:1)
0:1 – Kardyś 28’
1:1 – Banach 30’
2:1 – Kowalski (k.) 72’

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Banach, Ziarko (64’ Wojtak), Soszyński, Kołbon (68’ Duda), Imiela, Wydra (88’ Pikuła), Szuszkiewicz, Iwao (46’ Olszewski).

Czarni: Wieczerzak – Bakowski, Kardyś (84’ Żądło), Banik (75’ Gębalski), Misztal, Galara, Bawor, Smoleń, Wiktor (75’ Wątróbski), Martinez, Kałaska.

Żółte kartki: Ziarko, Wydra, Olszewski, Wojtak, Smyłek (Stal) oraz Wiktor, Misztal (Czarni).

Sędzia: Maciej Bielawski (Mysłowice).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"