Z Czarnymi o podtrzymanie passy

Stal Stalowa Wola w sobotę na własnym obiekcie podejmie rewelację rundy wiosennej, Czarnych Połaniec.

Nasi sobotni przeciwnicy w rundzie wiosennej spisują się rewelacyjnie. Na osiem rozegranych meczów, aż siedem kończyły się wygraną Czarnych. Jedyną porażkę ekipa z Połańca zanotowała w Ostrowcu Świętokrzyskim. Doliczając do tego trzy zwycięstwa jeszcze jesienią, to zespół prowadzony przez Michała Szymczaka ma na koncie dziesięć wygranych w jedenastu spotkaniach.

Wiosną obudził się Eryk Galara, który obok byłego napastnika Stalówki o obecnie prezesa Czarnych Adriana Gębalskiego jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu z siedmioma golami, z czego sześć zdobył właśnie po wznowieniu rozgrywek. Świetna passa zespołu z Połańca spowodowała, że z outsidera ligi Czarni wskoczyli na szóste miejsce i można powiedzieć, że są już bliscy utrzymania na trzecioligowym froncie, a jeszcze niedawno byli jednym z głównych kandydatów do spadku.

Stal również może mówić o dobrej serii gier, bowiem zielono-czarni nie przegrali w lidze od dziesięciu kolejek, z czego siedem razy kończyli mecz z kompletem oczek. W ostatniej kolejce Stal wygrała trudny wyjazdowy pojedynek z Avią Świdnik 2:0. Stalówka ma jednak nadal jeden punkt straty do lidera, Wieczystej Kraków i musi liczyć na potknięcie przeciwnika. W sobotnim boju z Czarnymi trener Ireneusz Pietrzykowski będzie mógł liczyć na wszystkich swoich zawodników. Po przymusowej pauzie za kartki wracają zawieszeni Szymon Grabarz, Kosei Iwao i Kacper Wydra. Z kolei uraz Arkadiusza Ziarko nie okazał się na tyle groźny i będzie do dyspozycji naszego szkoleniowca.

Stal Stalowa Wola – Czarni Połaniec

sobota 29.04.2023, g. 17
sędzia:
Marcin Bielawski (Mysłowice)

 

transmisja TV: LIVE (17,90 zł)

❗️KUP BILET on-line❗️ ➡️ www.bilety.stal1938.pl

❗️Kasy stadionu❗️

– piątek 15:00-17:00

– sobota 15:00-17:00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni