Widzew na drodze „Stalówki”

W 32. kolejce II-ligowych rozgrywek piłkarze Stali Stalowa Wola rywalizować będą z Widzewem Łódź. Liczymy na kolejny dobry występ zielono-czarnych! Środowe spotkanie będzie transmitowane na TVP3 Rzeszów.

Nasi piłkarze ostatnio spisują się znakomicie. Zielono-czarni wygrali trzy ostatnie potyczki ligowe: z Lechem II Poznań, Górnikiem Polkowice i Elaną Toruń. Zwłaszcza ten ostatni triumf był bardzo okazały. „Stalówka” Elanę rozgromiła bowiem 5:1!

Teraz przed naszą drużyną kolejny mecz. Tym razem nie odbędzie się on jednak w Stalowej Woli. Zielono-czarni udadzą się bowiem do Łodzi na spotkanie z Widzewem. Tego rywala nikomu nie trzeba przedstawiać. Widzew to bowiem m.in. czterokrotny mistrz Polski i aktualnie wicelider II-ligowej tabeli.

Nasi piłkarze wcale nie zamierzają się jednak poddawać. –  Wydaje mi się, że to będzie fajny mecz. Spędziłem w Łodzi pięć lat. Cała otoczka spotkań w Łodzi jest bardzo fajna. Stadion robi naprawdę fajne wrażenie. Będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony – zapowiadał Piotr Mroziński. – Myślę, że nie stoimy w Łodzi na straconej pozycji. Mamy tego świadomość, że możemy tam powalczyć o trzy punkty. W tej formie możemy o to powalczyć z każdym – dodał Przemysław Stelmach.

Łodzianie mają swoje problemy, ale to cały czas zespół, który jest głównym kandydatem do awansu do Fortuna I ligi. Widzew zajmuje również miejsce premiowane bezpośrednim awansem. Jest drugi i na swoim koncie ma 56 punktów. „Stalówka” zajmuje miejsce dwunaste i ma 43 „oczka”. Widzew w meczach na własnym stadionie jest zespołem, który odniósł siedem zwycięstw, pięć spotkań zremisował, a w trzech musiał uznać wyższość rywala. Wszyscy mamy nadzieję, że zielono-czarni z Łodzi na Podkarpacia przywiozą trzy „oczka”, które pozwolą nam oddalić się od strefy spadkowej.

Nasze pierwsze spotkanie z Widzewem w tym sezonie, w 15. kolejce II ligi, zakończyło się zwycięstwem łodzian 1:0. Gol padł jednak w samej końcówce potyczki. Czas na rewanż!

Mecz Widzew Łódź – Stal Stalowa Wola zaplanowany został na środę, 15 lipca. Spotkanie w ramach 32. kolejki II ligi rozpocznie się o godzinie 19:10. Mecz będzie transmitowany na TVP3 Rzeszów.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni