Udanie zakończyć tydzień. Stal zmierzy się z Legionovią

Nasi piłkarze kończą intensywny tydzień. Po meczach ze Skrą Częstochowa i Stalą Rzeszów zielono-czarni w 27. kolejce rywalizować będą z Legionovią Legionowo. Nic tak nie wpłynie na nastroje wśród kibiców i zawodników, jak zwycięstwo.

II-ligowe rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. Przed naszą drużyną kolejne spotkanie z gatunku tych, które określa się mianem meczu „o sześć punktów”. W sobotę podejmować będziemy Legionovię Legionowo. To przedostatnia drużyna w tabeli, która na swoim koncie ma 20 punktów – jedenaście mniej niż zielono-czarni. Legionovia w tym sezonie na wyjeździe wygrała cztery mecze, ani jednego nie zremisowała i poniosła dziewięć porażek. Wszyscy mamy nadzieję, że po potyczce ze „Stalówką” swojego dorobku nie poprawi.

Nasze pierwsze spotkanie z Legionovią w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem Stali 1:0. Gola na wagę trzech punktów w samej końcówce meczu 10. kolejki strzelił Piotr Witasik. Teraz również oczekujemy trzech „oczek”. – To jest teraz dla nas najważniejszy mecz. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że teraz cieszymy się ze zwycięstwa, ale już myślimy o Legionovii Legionowo. Musimy wygrać, nieważne jak. Liczy się tylko zwycięstwo mówił nam po spotkaniu ze Stalą Rzeszów Szymon Jopek.

Nasi piłkarze sobotę zakończą pracowity tydzień. Zaczęło się źle, bo od porażki ze Skrą Częstochowa. Później było niesłychanie cenne zwycięstwo w derbach Podkarpacia ze Stalą Rzeszów (3:0). Teraz czas na potyczkę z Legionovią. – My nie mamy czasu na rozczulanie się nad sobą. Cierpimy, każdy cierpi, ale mamy jasno postawiony cel: gra o utrzymanie. Pomimo łez, pomimo bólu musimy robić wszystko, żeby zwyciężać, a nie rozczulać się nad tym czy bolą nas nogi głowa, bądź inne elementy ciała – zaznacza Szymon Szydełko.

Sobotnie spotkanie na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej rozpocznie się o godzinie 17:00. Mecz z trybun będą mogli obserwować kibice. Liczymy na to, że ich doping w poniesie zielono-czarnych do zwycięstwa.

Zasady przebywania fanów na stadionie:

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni