Stal nie pęka! I zaczyna od zwycięstwa!

W 1. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola na wyjeździe zmierzyli się z Avią Świdnik. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych. Jedynego gola strzelił Kamil Radulj!

Nasza drużyna od początku sobotniego spotkania zdecydowanie ruszyła do ataku. W 13. minucie groźny, ale minimalnie niecelny strzał oddał David Hascak. Chwilę później fantastycznie z dystansu uderzył Szymon Jopek! Nasz kapitan był blisko strzelenia gola, ale Avię Świdnik uratowało spojenie słupka z poprzeczką.

Następnie swoją obecność na boisku zaznaczył Krystian Żelisko, który również szukał okazji na pokonanie bramkarza gospodarzy. Piłka nie chciała jednak wpaść do siatki drużyny ze Świdnika. Po około 30 minutach Avia śmielej ruszyła do ataku, lecz solidnie prezentowała się defensywa „Stalówki”. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania dla naszego zespołu rozpoczęła się znakomicie. W 53. minucie wprowadzony po przerwie Kamil Radulj strzelał z rzutu wolnego, a piłka – pomimo interwencji bramkarza Avii – wpadła do bramki drużyny ze Świdnika. Zielono-czarni objęli prowadzenie i – uprzedzając fakty – nie oddali go już do końca potyczki.

Warto jednak zaznaczyć, że Avia Świdnik po straconym golu ruszyła do ataku, a gra częściej toczyła się na połowie zielono-czarnych. Po jednej z akcji gospodarzy w znakomitej sytuacji znalazł się Łukasz Najda. Debiutujący w Stali Mikołaj Smyłek nie dał się jednak zaskoczyć. Naszego bramkarza trzeba również pochwalić za interwencję w samej końcówce potyczki!

Na inaugurację Stal Stalowa Wola pokonała w Świdniku miejscową Avię 1:0. Nowy sezon rozpoczynamy od zwycięstwa!

Avia Świdnik – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

0:1 – Kamil Radulj 53′

Składy:

Avia Świdnik (skład wyjściowy): Sobieszczyk – Kursa, Dobrzyński, Białek, Zając, Maluga, Świech, Uliczny, Góralski, Poleszak, Mykytyn.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Cukrowski, Persak, Khorolskyi (66′ Pietrzyk), Olszewski, Duda, Hascak (46′ Radulj), Jopek, Stępniowski (Lebioda), Drobot (88′ Zięba), Żelisko.

Żółte kartki: Kursa, Dobrzyński – Khorolskyi, Stępniowski, Pietrzyk, Drobot, Duda.

Sędzia: Daniel Detka (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"