Stal II Stalowa Wola – Ekoball Sanok 2:2

Stal II Stalowa Wola zremisowała z Ekoballem Sanok 2:2, ponownie tracąc bramkę w końcówce spotkania.

Początek meczu należał do Stali, która z wielkim animuszem raz po raz atakowała bramkę rywala. Już w 4 minucie wynik spotkania został otwarty, kiedy to piłkę po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Michała Mistrzyka trącił, myląc bramkarza, Przemysław Stelmach.

 W 18 minucie Stal zadaje kolejny cios i po indywidualnej akcji Patryka Maruta prowadziła już 2:0. Patryk ograł dwóch obrońców Ekoballu i precyzyjnie, nie dając szans bramkarzowi umieścił piłkę w bramce. W 24 minucie chwila dekoncentracji i goście strzelają bramkę kontaktową. Asystę Szymona Słysza skutecznie na bramkę zamienił Mateusz Kuzio. Tuz przed przerwą rezerwy powinny cieszyć się z kolejnej bramki. Po akcji Marut – Kuchyt ten ostatni mając przed sobą jedynie bramkarza posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy stwarzając sobie doskonałe sytuacje na podwyższenie rezultatu. W 46 minucie Łukasza Zjawińskiego w ostatniej chwili powstrzymał jeden z obrońców, a w kolejnej akcji piłka po strzale Patryka Maruta trafiła w spojenie bramki. Kolejną okazję miał Zjawiński w 66 minucie, lecz po rzucie rożnym jego strzał wyłapał bramkarz.

Końcowe minuty należały jednak do przyjezdnych i to oni stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje bramkowe. W 87 minucie Ekoball dopiął swego i po stałym fragmencie gry Tabisz ustalił wynik spotkania strzelając wyrównująca bramkę.

W doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na stronę Stali mógł przechylić Przemysław Stelmach, jednak jego strzał okazał się niecelny, a piłka zamiast ugrząźć w siatce poszybowała ponad poprzeczkę bramki.

 

Stal II Stalowa Wola 2 (2)
Ekoball Stal Sanok  2 (1)

Bramki: 1:0 Stelmach 4, 2:0 Marut 19, 2:1 Kuzio 24, Tabisz 89

Stal II: Konefał – Stępniowski , Jarosz żk , Szifer , Tłuczek – Stelmach żk , Marut , Mistrzyk, Kuchyt (86. Piechniak), Piotrowski  (76. Myszak) – Zjawiński  żk

Ekoball: Krzanowski  – Kaczmarski  (66. Ząbkiewicz ), Jakilik , Kr.Adamiak, Tabisz , S.Słysz  (80.Posadzki) – Baran, K.Słysz żk (74. Lusiusz), Km.Adamiak  (59. Sieradzki ), Niemczyk  – Puzio  (72. Sobolak).

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni