Sparing: Zimny prysznic przed ligą

W sobotę nasi piłkarze rozegrali ósme spotkanie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym. Rywalem zielono-czarnych była Resovia Rzeszów.

W poprzednich siedmiu meczach sparingowych Stal Stalowa Wola odniosła sześć zwycięstw, a jeden mecz zakończył się remisem. Tym razem zmierzyliśmy z rywalem z II ligi, Resovią.

Piłkarze z Rzeszowa szybko zagrozili naszej bramce, ale uderzenie Adriana Dziubińskiego z około 11 metrów dobrze obronił Dawid Pietrzkiewicz. W 12. minucie naszemu bramkarzowi nie udało się już zatrzymać Daniela Świderskiego, który umieścił piłkę w bramce zielono-czarnych. Chwilę później Stal była bliska doprowadzenia remisu. Michał Fidziukiewicz trafił jednak w poprzeczkę.

W 35. minucie Resovia strzeliła drugiego gola w tym spotkaniu. Tym razem piłkę do bramki Stali skierował Kamil Radulj. Stal blisko kontaktowego trafienia była pod koniec pierwszej połowy – strzelał Fidziukiewicz i znów Resovię uratowała poprzeczka. I nie była to ostatnia poprzeczka w tym meczu…

W trakcie trwania drugiej połowy w naszym zespole dochodziło do zmian. Na boisku pojawił się m.in. Adrian Szczutowski, który w 74. minucie po zamieszaniu przed bramką Resovii strzelał z kilku metrów. Górą był jednak bramkarz. Chwilę wcześniej natomiast po uderzeniu Przemysława Stelmacha piłka odbiła się poprzeczki bramki Resovii.

W 80. minucie padła trzecia i zarazem ostatnia bramka w tym meczu, a gola strzelił zawodnik Resovii. W sobotę drużyna z Rzeszowa pokonała „Stalówkę” 3:0.

Stal Stalowa Wola – Resovia Rzeszów 0:3 (0:2)

0:1 – Daniel Świderski 12′

0:2 – Kamil Radulj 35′

0:3 – Grzegorz Płatek 80′

Skład Stali Stalowa Wola:

Pietrzkiewicz – Mroziński (70′ zawodnik testowany), Kiercz (25′ Jarosz), Witasik (80′ Śpiewak), Sobotka (60′ Zmorzyński), Płonka M. (80′ Stępniowski), Jopek (60′ Stelmach), Szifer (60′ Waszkiewicz), Chromiński (60′ Ciepiela) – Płonka T. (60′ Szczutowski), Fidziukiewicz (80′ Tłuczek).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni