Sparing: kolejne zwycięstwo „Stalówki”

W środę nasi piłkarze rozegrali trzecie w zimowym okresie przygotowawczym spotkanie kontrolne. Tym razem rywalem „Stalówki” była Korona II Kielce, a mecz zakończył się zwycięstwem zielono-czarnych 4:2.

Nasi zawodnicy prowadzeni przez trenera Szymona Szydełkę zimą pokonali już 1:0 Wisłę Sandomierz oraz 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. W środę zielono-czarni rywalizowali z liderem III ligi grupy IV, Koroną II Kielce. Wygrali 4:2.

Stal prowadzenie w tym meczu objęła w 23. minucie, kiedy to bramkarza drużyny z Kielc pokonał Tomasz Płonka. To drugi gol naszego nowego napastnika w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej strzelił bramkę w spotkaniu z Wisłą Sandomierz. Chwilę później było już 2:0. Rzut karny wykorzystał Michał Fidziukiewicz.

Nasi zawodnicy szukali kolejnych goli i po kilku minutach zdobyli kolejną bramkę. W 32. minucie było już bowiem 3:0 dla „Stalówki”. Tym razem bramkarza rywala pokonał Szymon Jopek.

W drugiej połowie również nie brakowało emocji. Co prawda piłkarze z Kielc strzelili nam dwa gole, ale i my raz pokonaliśmy bramkarza przeciwnika.Ostatecznie zatem to spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:2 naszego zespołu.

Było to trzecie spotkanie kontrolne zielono-czarnych w zimowym okresie przygotowawczym i zarazem trzecie zwycięstwo „Stalówki”.

Stal Stalowa Wola – Korona II Kielce 4:2 (3:0)

1:0 – Tomasz Płonka 23′

2:0 – Michał Fidziukiewicz (k.) 28′

3:0 – Szymon Jopek 32′

3:1 – (k.) 65′

4:1 – zawodnik testowany 70′

4:2 – 71′

Skład Stali Stalowa Wola:

Siudak (46′ Korziewicz) – Waszkiewicz (60′ Szifer), Kiercz (46′ Mroziński), Jarosz (60′ zawodnik testowany), Witasik (46′ Buczek), Zmorzyński (46′ Sobotka) – Jopek (46′ Wilk), Stelmach (60′ F. Moskal), Chromiński (46′ zawodnik testowany) – T. Płonka (30′ Tłuczek, 60′ Grabarz), Fidziukiewicz (46′ zawodnik testowany).

#WróćNaHutniczą #Hutnicza15

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni