Remis w Chorzowie

W sobotnim spotkaniu 27. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zremisowała 1:1 w Chorzowie z miejscowym Ruchem. Gola dla zielono-czarnych strzelił Robert Dadok.

Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła spotkanie z Ruchem Chorzów. Gospodarze od początku potyczki starali się atakować, ale to zielono-czarni w 8. minucie objęli prowadzenie w tym meczu. Piłkę do bramki Niebieskich skierował Robert Dadok, który wykorzystał dobre dośrodkowanie. Piłkarze ze Stalowej Woli szukali wrzutek w pole karne gospodarzy i chwilę po strzelonej bramce zielono-czarni znów zagrozili bramce strzeżonej przez Dawida Smuga. Tym razem jednak piłka nie wpadła do siatki.

„Stalówka” musiała też jednak być czujna w defensywie. O gola dla Ruchu blisko było w 22. minucie meczu, ale uderzenie jednego z zawodników gospodarzy było niecelne. W kolejnych minutach gospodarze przeważali na boisku, a nasz zespół bronił dostępu do bramki. W 35. minucie Ruch doprowadził jednak do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Lechowicz, który dobrze odnalazł się w polu karnym zielono-czarnych. Debiutujący w Stali Krystian Kalinowski musiał wyjmować piłkę z bramki.

Początek drugiej części meczu znów mógł być doskonały dla naszej drużyny. W 52. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Mroziński. Ruch przed stratą gola uratowała poprzeczka!

W kolejnych minutach nasz zespół miał przewagę na murawie. Zielono-czarni szukali okazji na gola, lecz nie mogli skierować piłki do bramki przeciwnika. Ustalony w pierwszej połowie wynik ostatecznie nie uległ już zmianie. Stal Stalowa Wola zremisowała 1:1 w Chorzowie z Ruchem i do swojego konta dopisała jeden punkt. W następnym spotkaniu zmierzymy się z GKS-em Bełchatów.

Ruch Chorzów – Stal Stalowa Wola 1:1 (1:1)

0:1 – Robert Dadok 8′

1:1 – Mateusz Lechowicz 35′

Składy:

Ruch Chorzów: Smug – Lechowicz, Budek (64′ Walski), Wiech, Bartolewski, Kulejewski, Mokrzycki (77′ Duriska), Zieliński (64′ Mandrysz), Foszmańczyk, Podgórski, Idzik

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, Janiszewski, Jarosz, Sobotka, Pietras, Mroziński, Trąbka (65′ Mistrzyk), Jopek, Dadok (87′ Łętocha), Dziubiński.

Żółte kartki: Mateusz Lechowicz, Mariusz Idzik, Łukasz Wiech – Adrian Dziubiński, Adam Waszkiewicz.

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni