Punkt dla Stali. Remis z Lechem II Poznań

W 12. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Lechem II Poznań. Zielono-czarni ten mecz zremisowali 2:2. Dwa gole dla „Stalówki” strzelił Robert Dadok.

W niedzielnym spotkaniu nasza „Stalówka” liczyła na podtrzymanie zwycięskiej serii. Lech II Poznań przeciwko zielono-czarnym wystawił silny skład – z zawodnikami, którzy występują w PKO Ekstraklasie. W podstawowym składzie rezerw Kolejorza znaleźli się m.in. Tomasz Dejewski, Tomasz Cywka, Paweł Tomczyk czy Filip Marchwiński oraz tacy zawodnicy jak Grzegorz Wojtkowiak czy Juliusz Letniowski.

Początek spotkania był jednak dość wyrównany, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Gdy gospodarze już tworzyli sobie dobrą okazję, to w porę interweniowała nasza defensywa, albo dobrze spisywał się Krystian Kalinowski. Zielono-czarni również szukali sobie okazji pod bramką przeciwnika. Tych sytuacji nie było jednak zbyt wiele.

W 31. minucie arbiter odgwizdał jednak rzut karny dla naszego zespołu, który na gola zamienił Robert Dadok. Stal wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca pierwszej połowy.

W drugiej części meczu dwie minuty wstrząsnęły niestety naszą drużyną. Najpierw w 60. minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Dejewski, a 120 sekund Lech II Poznań był już na prowadzeniu. Naszego bramkarza pokonał Oleksandr Yatsenko.

To nie był koniec emocji w tym meczu, bo nasza drużyna nie zamierzała się poddawać. Pokazaliśmy „Stalowy charakter” i w 78. minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Wtedy to fantastycznego gola przewrotką strzelił Robert Dadok! To była druga bramka tego piłkarza w tym spotkaniu.

To już był już ostatni gol w tym meczu. Niedzielne spotkanie, w którym nie brakowało emocji, ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. Nasi zawodnicy co prawda przerwali serię zwycięskich meczów, ale dalej kontynuują tę, w której nie przegrali meczu. I za to trzeba ich pochwalić.

Lech II Poznań – Stal Stalowa Wola 2:2 (0:1)

0:1 – Robert Dadok (k.) 33′

1:1 – Tomasz Dejewski 60′

2:1 – Oleksandr Yatsenko 62′

2:2 – Robert Dadok 78′

Składy:

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko – Arkadiusz Kaczmarek, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Dejewski, Karol Smajdor –  Tomasz Cywka, Juliusz Letniowski, Filip Szymczak (76′ Eryk Kryg) – Kacper Janiak (46′ Paweł Tupaj), Paweł Tomczyk (61′ Oleksandr Yatsenko), Filip Marchwiński (54′ Jakub Karbownik).

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka, Szymon Jopek – Bartłomiej Ciepiela, Łukasz Pietras, Piotr Mroziński, Robert Dadok (90 +2′ Kacper Śpiewak) – Łukasz Zjawiński (64′ Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Grzegorz Wojtkowiak, Kacper Janiak, Tomasz Cywka – Szymon Jopek, Michał Fidziukiewicz.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni