Przełamanie! Zwycięstwo „Stalówki” z Orlętami

W 26. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Orlętami Radzyń Podlaski. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

„Stalówka” długo czekała na zwycięstwo w spotkaniu ligowym i w końcu stało się ono faktem. W środę zielono-czarni pokonali sąsiada w tabeli, Orlęta Radzyń Podlaski.

Nasza drużyna od początku meczu starała się rozgrywać piłkę na połowie gospodarzy. Nie minął jednak kwadrans spotkania, a Orlęta prowadziły 1:0. W 12. minucie sędzia odgwizdał bowiem rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników zielono-czarnych. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Patryk Szymala. Chwilę później kapitan Orląt oddał niecelne uderzenie – piłka przeleciała obok słupka.

Na gola dla gospodarzy Stal mogła odpowiedzieć w 18. minucie. Po strzale Daniela Świderskiego piłka trafiła jednak w spojenie słupka z poprzeczką. Dobitka Bartosza Marchewki była już niecelna. Kilka minut później z dystansu niecelnie uderzył natomiast Filip Szifer.

„Stalówka” swego dopięła w 27. minucie. Marchewka dograł do Świderskiego, a ten głową pokonał bramkarza gospodarzy. 1:1.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy na uderzenie z dystansu zdecydował się Łukasz Kacprzycki. Strzał naszego zawodnika był niecelny, a piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Orląt Radzyń Podlaski.

Stal w środowym spotkaniu prowadzenie objęła w 71. minucie. Wtedy to rzut karny – tym razem dla zielono-czarnych – pewnie wykorzystał Szymon Jopek. Korzystny wynik „Stalówka” utrzymała do ostatniego gwizdka sędziego i wywalczyła upragnione trzy punkty. Cieszy wyczekiwane przełamanie naszej drużyny.

Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:1)

1:0 – Patryk Szymala (k.) 13′

1:1 – Daniel Świderski 27′

1:2 – Szymon Jopek (k.) 71′

Składy:

Orlęta Radzyń Podlaski: Ciołek – Chyła, Szymala (73′ Rycaj), Chaliadka, Koszel, Kaczyński, Skrzyński (46′ Myszka), Rycaj, Korolczuk (82′ Kuźma), Ćwik (55′ Zbybowicz), Kamiński.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Wojtysiak (46′ Zięba), Skrzyniak, Hladik, Olszewski, Stelmach (89′ Hudzik), Jopek (82′ Barata), Szifer (46′ Kiełbasa), Kacprzycki, Marchewka (62′ Stępniowski), Świderski.

Żółte kartki: Skrzyński, Korolczuk, Chyła – Wojtysiak, Świderski, Jopek, Barata.

Sędzia: Paweł Mackiewicz (Łomża).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni