Porażka z Wisłoką w Dębicy

W 2. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola na wyjeździe zmierzyli się z Wisłoką Dębica. To spotkanie zakończyło się wysoką porażką zielono-czarnych.

Po wyjazdowym spotkaniu z Avią w Świdniku „Stalówka” tym razem rywalizowała w Dębicy z miejscową Wisłoką. Sobotnia potyczka rozpoczęła się znakomicie dla naszej drużyny. Już na samym początku meczu gola dla zielono-czarnych strzelił bowiem Aleksander Drobot.

W kolejnych minutach pierwszej połowy spotkanie było wyrównane. Nasza drużyna starała się wyprowadzać groźne kontry, lecz wynik nie ulegał zmianie. W 27. minucie groźnie zrobiło się za to pod naszą bramką. Gospodarze mieli znakomitą okazję na gola, lecz kapitalnie spisał się bramkarz „Stalówki”, Mikołaj Smyłek!

W 39. minucie już nie udało nam się zapobiec utracie gola. Naszego bramkarza kilka minut przed końcem pierwszej połowy pokonał Błażej Radwanek. Ten sam zawodnik piłkę ponownie do bramki Stali skierował w 61. minucie. Wisłoka objęła prowadzenie 2:1. Chwilę wcześniej po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Krystian Żelisko.

W 72. minucie gospodarze prowadzili już 3:1. Piłkę do bramki zielono-czarnych tym razem skierował Patryk Zygmunt. Stal się jednak nie poddawała. Od 84. minuty siły na boisku się wyrównały, a gola z rzutu karnego dla Stali strzelił Szymon Jopek. Wtedy Wisłoka prowadziła tylko 3:2. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli jednak dwie kolejne bramki i ostatecznie zwyciężyli 5:2.

Wisłoka Dębica – Stal Stalowa Wola 5:2 (1:1)

0:1 – Aleksander Drobot 3′

1:1 – Błażej Radwanek 39′

2:1 – Błażej Radwanek 61′

3:1 – Patryk Zygmunt 72′

3:2 – Szymon Jopek (k.) 85′

4:2 – Damian Łanucha 90′

5:2 – Kamil Słoma 90 +2′

Składy:

Wisłoka Dębica (skład wyjściowy): Matoga – Cabała, Kozłowski, Rębisz, Radwanek, Łanucha, Matofij, Zygmunt, Nowak, Król, Siedlik.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Cukrowski, Persak, Khorolskyi, Olszewski, Duda (46′ Lebioda), Radulj, Jopek, Stępniowski (54′ Wojtysiak), Drobot, Żelisko.

Żółte kartki: Cabała – Żelisko, Drobot, Jopek.

Czerwone kartki: Krystian Żelisko /58′ – za drugą żółtą/ (Stal) oraz Dominik Cabała /84′ – za drugą żółtą/ (Wisłoka).

Sędzia: Tomasz Tatarzyński (Kraków).

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni