Po zwycięstwo! Górnik Łęczna rywalem Stali

W 7. kolejce II-ligowych rozgrywek piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzą się z Górnikiem Łęczna. „Stalówka”, pod wodzą nowego trenera, walczyć będzie o drugie zwycięstwo w sezonie.

W poprzedniej kolejce nasi piłkarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach pokonując w Elblągu miejscową Olimpię 1:0. Wszystkim związanym ze „Stalówką” spadł z kamień z serca, bo ta wygrana naszemu zespołowi była bardzo potrzebna.

Kilka dni temu szkoleniowcem zielono-czarnych został Szymon Szydełko. To młody, ale i ambitny oraz utalentowany szkoleniowiec. Trener ma za sobą pierwsze zajęcia z naszymi zawodnikami. Wszyscy liczymy na to, że pod jego wodzą Stal będzie osiągała bardzo dobre wyniki.

Na razie jednak przed nami spotkanie z Górnikiem Łęczna. Po ostatnim zwycięstwie bardzo liczymy na to, że i tym razem uda nam się wywalczyć trzy punkty, a „Stalówka” będzie się pięła w ligowej tabeli. Po sześciu seriach gier nasi piłkarze mają na swoim koncie cztery punkty i zajmują 16. miejsce w zestawieniu. Górnik sezon rozpoczął lepiej od nas i jest siódmy (9 punktów). Zawodnicy z Łęcznej wygrali dwa spotkania, trzy zremisowali, a w jednym zanotowali porażkę. W poprzedniej kolejce Górnik na własnym stadionie po bramce, najskuteczniejszego swojego zawodnika, Pawła Wojciechowskiego, pokonał GKS Katowice 1:0.

Z Górnikiem Łęczna mamy dość bogatą historię potyczek. Niestety – nie jest ona dla nas korzystna. Z 20 rozegranych do tej pory pojedynków, 6 zakończyło się naszym zwycięstwem, 6 remisem, a 8 – porażką. Bardzo liczymy na to, że w najbliższą sobotę uda nam się kolejny raz pokonać tego przeciwnika, a zarazem poprawić naszą pozycję w tabeli.

Mecz Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna odbędzie się sobotę 31 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie Izo Arena w Boguchwale. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni