Daleka podróż i porażka w Kołobrzegu

Stal Stalowa Wola przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg. Gola dla gospodarzy w drugiej połowie zdobył Jonathan Junior.

Od początku środowych zawodów nieco lepiej prezentowali się gospodarze, którzy prowadzili grę. Przez bardzo długi czas nie potrafili sobie jednak stworzyć okazji bramkowych. Te przyszły dopiero po 25. minutach gry. Wtedy to w przeciągu zaledwie kilku minut miedzy słupkami dwoić się i troić musiał Mikołaj Smyłek. Golkiper zielono-czarnych w świetnym stylu obronił uderzenia Olafa Nowaka, Tomasza Kaczmarka i Michała Cywińskiego. W kolejnych minutach Stal jednak zawęziła szyki obronne i gospodarze mieli już problemy z oddaniem celnego uderzenia.

Po zmianie stron minimalnie niecelnie uderzył Cywiński, a w odpowiedzi ładnie przedarł się lewym skrzydłem Jakub Górski, lecz w polu karnym został przyblokowany. Kilka chwil później niecelnie z główki uderzył Lucjan Klisiewicz. Stal mocniej zaczęła atakować rywali, gra się nieco wyrównała, lecz w 61. minucie fatalne podanie do Smyłka defensywy Stalówki przejął Jonathan Junior i właściwie miał przed sobą tylko pustą bramkę i nie zmarnował okazji na wyprowadzenie Kotwicy na prowadzenie. Stal walczyła dzielnie o chociażby jeden punkt, lecz nie udało się zdobyć gola na wagę punktu.

Kotwica Kołobrzeg – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
1:0 – Junior 61’

Kotwica: Michalski – Polak, Kosakiewicz, Żubrowski (70’ Stasiak), Cywiński, Kaczmarek (70’ Kozłowski), Murawski, Oliveira, Junior, Witasik, Nowak (84’ Kozajda).

Stal: Smyłek – Maluga, Furtak, Oko, Seweryn (78’ Kościelniak), Soszyński, Pioterczak (46’ Sukiennicki), Mydlarz (46’ Górski), Imiela, Chełmecki (71’ Wojtak), Klisiewicz (65’ Iwao).

Żółte kartki: Junior (Kotwica) oraz Maluga (Stal).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni