Czas na Rozwój

Stal Stalowa Wola, pewna już utrzymania w II lidze, w najbliższej kolejce zmierzy się z Rozwojem Katowice. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 28 kwietnia.

Po ostatnim zwycięstwie z Olimpią Elbląg zielono-czarni mogą już ze spokojem myśleć o kolejnych spotkaniach ligowych. „Stalówka” jest już pewna utrzymania na drugoligowym froncie. W innej sytuacji jest nasz najbliższy rywal, Rozwój Katowice, który broni się przed spadkiem z II ligi.

Rozwój gra z nożem na gardle, jednak dla nas niczego to nie zmienia. Będziemy zasuwać i chcemy wrócić z kompletem punktów – podkreśla pomocnik naszego zespołu, Michał Trąbka. Katowiczanie w tabeli zajmują przedostatnie miejsce i zgromadzili 30 punktów. „Stalówka” jest siódma z 44 „oczkami’. W pierwszym, jesiennym spotkaniu, Stal zdecydowanie pokonała Rozwój zwyciężając go aż 4:0 a łupem bramkowym podzieliło się czterech zawodników (Piotr Mroziński, Sebastian Łętocha, Adrian Dziubiński i Michał Kitliński).

W dotychczasowej historii oba zespoły rywalizowały ze sobą siedem razy. Wygraliśmy cztery spotkania, dwukrotnie zremisowaliśmy i ponieśliśmy jedną porażkę. Strzeliliśmy rywalowi 17 bramek tracąc tylko 6.

Mecz z Rozwojem Katowice to też szansa na… rozwój naszej drużyny. Nasz sztab szkoleniowy nie ukrywa, że będzie chciał do zespołu umiejętnie wprowadzać młodych zawodników. – Tak, jak cały czas zapowiadaliśmy, ta młodzież dostanie szansę (…). Chcemy to robić umiejętnie, żeby to nie było też kosztem wyniku, bo wiadomo, że gramy w tej lidze po to, żeby wygrywać – mówił Wojciech Fabianowski.

Historia spotkań: 

sez. 2014/15

Stal – Rozwój 1:0 (Sekulski)

Rozwój – Stal 1:5 (Sekulski 2, Mikołajczak, Bartkiewicz, Gałecki sam.)

sez. 2016/17

Stal – Rozwój 0:0

Rozwój – Stal 2:2 (Korczyński, Dziubiński)

sez. 2017/18

Rozwój – Stal 2:1 (Dziubiński)

Stal – Rozwój 4:1 (Jarosz, Gębalski, Trubeha, Bukowiec)

sez. 2018/19

Stal – Rozwój 4:0 (Mroziński, Łetocha, Dziubiński, Kitliński)

Rozwój – Stal (28 kwietnia, 2019 r.)

Mecz Rozwój Katowice – Stal Stalowa Wola zaplanowany został na niedzielę, 28 kwietnia na godzinę 16:00.

STALÓWKA tv. Przed meczem z Rozwojem Katowice

Trener Stali Wojciech Fabianowski opowiada o kolejnym rywalu naszej drużyny Rozwoju Katowice i grze wychowanków Stali w kolejnych meczach.Zapraszamy.Kolejny mecz Stal rozegra w niedzielę o godz.16 w Katowicach z miejscowym Rozwojem.

Gepostet von Stal Stalowa Wola PSA am Donnerstag, 25. April 2019

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni