Bez goli w Stalowej Woli

W meczu 11. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Lewartem Lubartów. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W ostatniej kolejce Stal pokonała Wisłokę Dębica, a tym razem nasza drużyna podejmowała Lewart Lubartów. Zielono-czarni od początku meczu szukali swojej okazji na gola. Na bramkę gości strzelali Michał Fidziukiewicz i Piotr Mroziński. W odpowiedzi bramkarza Stali zaskoczyć chciał Arkadiusz Maksymiuk. Na boisku cały czas utrzymywał się jednak wynik bezbramkowy.

W kolejnych minutach sporo było gry w środkowej strefie murawy. Jeżeli już zawodnicy decydowali się na uderzenia, to albo były one niecelne, albo radzili sobie z nimi bramkarze obu zespołów. Optyczna przewaga była jednak po stronie naszej drużyny, która mogła ją udokumentować golem w 42. minucie. Po uderzeniu Rafała Surmiaka piłka trafiła jednak w poprzeczkę bramki gości! Chwilę później w polu karnym Lewartu w ostatniej chwili zablokowany został Michał Zięba.

Początek drugiej połowy nie był porywający. Golem dla zielono-czarnych zapachniało w 53. minucie, ale uderzenie Fidziukiewicza zza pola karnego okazało się niecelne. W 59. minucie piłka w końcu wpadła do bramki Lewartu, lecz sędzia wcześniej odgwizdał faul na jednym z zawodników gości i tego trafienia nie zaliczył.

Stal musiała też jednak być czujna w defensywie. W 68. minucie goście wypracowali sobie dobrą okazję, a piłka przeleciała tuż obok naszej bramki. W odpowiedzi z dystansu minimalnie niecelnie przymierzył Surmiak.

W końcówce meczu „Stalówka” znów ruszyła do ataku, miała nawet znakomitą okazję, lecz tym razem nie udało się nam się strzelić bramki. Zawodnicy Lewartu również nie zdołali pokonać Macieja Siudaka i tym samym sobotnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0

Składy:

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz, Jarosz, Mroziński, Jopek, Stelmach, Zmorzyński, Zięba (74′ Szifer), Surmiak, Khorolskyi (63′ Mistrzyk), Fidziukiewicz.

Lewart Lubartów: Wójcicki – Michałów, Budzyński, Zbiciak, Świech, Szczotka, Maksymiuk, Fularski, Aftyka (76′ Nowak), Najda, Żelisko (90 +1′ Fiedeń).

Żółte kartki: Jopek – Fularski, Budzyński.

Sędzia: Mateusz Czerwień (Małopolski ZPN).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni