Bartosz Pioterczak: Mam nadzieję, że pokazałem się z jak najlepszej strony

Nasz 15-letni zawodnik, Bartosz Pioterczak w dniach 10-20 stycznia odbył testy w chorwackim klubie Dinamo Zagrzeb.

 

Bartek, zadebiutowałeś w pierwszej drużynie Stali, w kadrze reprezentacji Polski U-16 a ostatnio gościłeś w Chorwacji na zaproszenie szkółki piłkarskiej Dinama Zagrzeb. 

– Zgadza się. Od 10 stycznia przebywałem w Chorwacji na testach piłkarskich, w klubie Dinamo Zagrzeb. Spędziłem tam dziesięć intensywnych dni.

Na czym polegały testy i jak wyglądał dzień treningowy ?

– W każdym dniu mieliśmy 2 treningi. Na porannym, indywidualnym treningu pracowaliśmy w mniejszych grupach 6-8 zawodników. Na popołudniowym treningu trenowaliśmy całą grupą, skupiając się nad elementami techniki.

Byłeś jedynym Polakiem na tym zgrupowaniu ?

– Tak. Byłem jedynym zawodnikiem z Polski. Oprócz mnie trenował jeszcze kolega ze Stanów Zjednoczonych a pozostali to byli sami chorwaci i włosi.

Jak zostałeś przyjety przez sztab trenerski i adeptów szkólki?

– Wszyscy przyjęli mnie bardzo dobrze, byli mili i pomocni. Porozumiewaliśmy się w języku angielskim.

Jesteś zadowolony piłkarsko z pobytu w Chorwacji?

– Bardzo zadowolony. Dałem z siebie wszystko i mam nadzieję, że pokazałem się z jak najlepszej strony. Uważam, że ten czas tam spędzony będzie dla mnie wielkim bodźcem do jeszcze bardziej intensywnej pracy.

Mówisz o tym pobycie z radością. Czy oprócz treningów miałeś czas zwiedzić i zobaczyć uroki Zagrzebia?

– Oczywiście. Na Chorwacji byłem po raz pierwszy i chciałem co nieco zobaczyć. To bardzo urokliwe miejsce. Jednak największe wrażenie zrobiły na mnie obiekty sportowe klubu Dinama Zagrzeb

Pewnie trafiłeś do notesu trenerów ?

– Tego nie wiem, ale bardzo na to liczę. Mój menadżer pozostaje w stałym kontakcie z dyrektorem Dinama. To już jednak za mną i teraz skupiam się na Stali, w której zostaje na pewno do czerwca. Gdy tylko trener da mi szansę będę chciał jak najlepiej pomóc w osiągnięciu celu jakim będzie wygranie ligi.

rozmawiał: Krzysztof Nowaliński

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni