Zwycięstwo z Chełmianką! (skrót meczu)

W meczu 30. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Chełmianką Chełm. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Piłkarze Stali o punkty tym razem rywalizowali w spotkaniu wyjazdowym, a naszym przeciwnikiem była sąsiadująca w tabeli z zielono-czarnymi, Chełmianka Chełm.

Gospodarze już w 1. minucie poważnie zagrozili naszej bramce. Po ładnym strzale Grzegorza Bonina świetnie interweniował jednak Tomasz Wietecha. Na to uderzenie odpowiedział Szymon Jopek, to była to próba niecelna. Po około kwadransie gry z 20 metrów nad poprzeczką bramki Chełmianki strzelał natomiast Piotr Mroziński.

W 18. minucie „Mroziu” uderzył już perfekcyjnie – zza pola pola karnego, pod poprzeczkę. „Stalówka” objęła prowadzenie 1:0.

Piotr Mroziński w pierwszej połowie co chwilę niepokoił bramkarza gospodarzy. W 24. minucie uderzył minimalnie niecelnie z dystansu, a chwilę później główkował tuż obok bramki Chełmianki.

Gospodarze od pierwszych minut drugiej części spotkania znów mocno ruszyli do ataku. Chełmianka szybko oddała groźne strzały, lecz znów świetnie spisał się Wietecha. W kolejnych minutach nasza drużyna kontrolowała losy spotkania i nie dopuszczała do większego zagrożenia we własnym polu karnym.

Dopiero w 68. minucie znów niebezpiecznie zrobiło się przed bramką zielono-czarnych. Z około 5 metrów główkował Paweł Myśliwiecki, lecz kapitalnie obronił „Balon”!

Stal w niedzielnym spotkaniu bramki sobie strzelić nie dała. Zielono-czarni odnieśli skromne, ale cenne zwycięstwo. „Stalówka” z Chełmianką Chełm zwyciężyła 1:0 i do swojego dorobku dopisuje trzy punkty.

Chełmianka Chełm – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)

0:1 – Piotr Mroziński 18′

Chełmianka Chełm: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Myśliwiecki, Wójcik (46′ Bednara), Grądz (86′ Giletycz), Wołos, Bonin, Kotowicz (62′ Prytuliak), Brzyski, Kożuchowski (59′ Kanarek).

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Sobotka, Khorolskyi, Hudzik, Waszkiewicz, Drobot (76′ Wojtak), Mistrzyk (90′ Zięba), Mroziński (76′ Płonka), Jopek, Conde, Grabarz (62′ Wiktoruk).

Żółte kartki: Bonin – Waszkiewicz, Mistrzyk, Drobot, Wojtak, Płonka.

Sędzia: Paweł Bagan (Kraków).