Wielkie emocje i udany powrót po zimie! „Stalówka” lepsza od Błękitnych

W spotkaniu 22. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola pokonała 4:2 Błękitnych Stargard. To było bardzo emocjonujące spotkanie!

Po długim okresie przygotowawczym drugoligowcy wrócili do gry. W pierwszym meczu po przerwie zimowej nasza „Stalówka” zmierzyła się z Błękitnymi Stargard. Zielono-czarni od pierwszych minut starali się często gościć pod bramką rywala i szybko objęli prowadzenie w tym meczu.

W 11. minucie Michał Trąbka wyprowadził akcję „Stalówki” i zagrał do Andrzeja Trubehy, który skierował piłkę do bramki. – Forma jak na razie jak najbardziej dopisuje. Jest bardzo dobrze, strzelam bramki. Nie mogę się zatrzymać przed ligą! – mówił kilka dni temu nasz napastnik. Jak widać, z dyspozycją Andrzeja wszystko jest w porządku.

Goście też jednak starali się atakować. W 16. minucie w bramce „Stalówki” dobrze spisał się Łukasz Konefał, który obronił strzał rywala. W kolejnych minutach nasi piłkarze szukali uderzeń z dystansu – próbowali np. Bartosz Sobotka i Piotr Mroziński. Błękitni pod koniec pierwszej połowy groźnie ruszyli natomiast na naszą bramkę, ale to zielono-czarni zdołali strzelić gola.

Już w doliczonym czasie gry po stałym fragmencie i zamieszaniu przed bramką rywala piłkę do siatki gości skierował Szymon Jarosz. Tym samym obrońca zaliczył świetny powrót do naszego zespołu! „Stalówka” na przerwę zeszła prowadząc 2:0.

W drugiej części tego spotkania emocji było co niemiara! W 58. minucie Błękitni strzelili pierwszego gola, a piłkę do naszej bramki skierował Adrian Kwiatkowski. Niestety, w 68. minucie było już 2:2. Po zamieszaniu w polu karnym Stali gola zdobył Krystian Sanocki. Błękitni doprowadzili do remisu, ale zielono-czarni się tym nie załamali i pokazali stalowe charaktery!

W 79. minucie ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Michał Trąbka. „Stalówka” znów wyszła na prowadzenie! Chwilę później było już 4:2. Tym razem bramkarza gości pokonał Piotr Mroziński!

Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania. Po bardzo emocjonującym meczu nasza Stal Stalowa Wola pokonała 4:2 Błękitnych Stargard i zanotowała świetny początek ligowych zmagań po przerwie zimowej.

Stal Stalowa Wola – Błękitni Stargard 4:2 (2:0)

Składy:

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka, Piotr Mroziński, Łukasz Pietras, Michał Mistrzyk (74′ Adrian Dziubiński), Szymon Jopek (86′ Wiktor Stępniowski), Michał Trąbka (83′  Robert Dadok), Andrzej Trubeha (74′ Sebastian Łętocha).

Błękitni Stargard: Patryk Brzozowski – Jakub Szrek, Patryk Baranowski, Jakub Ostrowski, Mateusz Ogrodowski, Błażej Starzycki (46′ Krystian Sanocki), Filip Karmański, Junpei Shimmura (82′  Michał Cywiński), Adrian Kwiatkowski, Piotr Kurbiel, Przemysław Brzeziański.

Żółte kartki: Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski (Błękitni).

Sędziował: Mateusz Bielawski (Mysłowice).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"