Remis z Gryfem Wejherowo

W 3. kolejce II-ligowych rozgrywek piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Gryfem Wejherowo. Ten mecz zakończył bezbramkowym remisem.

W 3. kolejce II-ligowych rozgrywek piłkarze Stali Stalowa Wola wywalczyli pierwsze punkty w tym sezonie. Po dwóch porażkach zielono-czarni przełamali złą passę i zremisowali spotkanie. Naszym rywalem był Gryf Wejherowo.

W pierwszej połowie „Stalówka” poważne zagrożenie pod bramką Gryfa stworzyła po około dwudziestu minutach gry. Zabrakło nam jednak wykończenia akcji. Tuż przed przerwą dobrej okazji nie wykorzystał jeszcze Piotr Mroziński.

Piłkarze z Wejherowa bramce strzeżonej przez Łukasza Konefała zagrozili po około godzinie gry. Konefał, razem z naszą defensywą, oddalili jednak zagrożenie. Nasz bramkarz znakomicie spisał się także w samej końcówce meczu, już w doliczonym czasie gry. Gryf wyszedł z kontrą, lecz Łukasz nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam.

Sobotnie spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem, dzięki czemu nasza drużyna wywalczyła pierwszy punkt w tym sezonie. W następnej kolejce na wyjeździe zmierzymy się z Bytovią Bytów. Ten mecz odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 18:00.

Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo 0:0

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Piotr Witasik, Bartosz Sobotka – Rafał Michalik (46′ Filip Wójcik) , Piotr Mroziński, Łukasz Pietras, Robert Dadok, Michał Płonka – Michał Fidziukiewicz (46′ Łukasz Zjawiński)

Gryf Wejherowo: Dawid Leleń – Tomasz Wojcinowicz, Oskar Koprowski, Maciej Prusinowski, Mateusz Majewski (68′ Paweł Czychowski), Maksymilian Hebel, Mateusz Goerke, Mariusz Sławek, Mikołaj Gabor (65′ Tomasz Kolus), Filip Szewczyk (89′ Daniel Kwidziński), Kacper Małolepszy (55′ Oskar Sikorski).

Żółte kartki: Witasik, Pietras, Mroziński – Wojcinowicz.

Sędzia: Mateusz Bielawski (Mysłowice).