Remis z KS Wiązownica. Piękny gol Macieja Wojtaka!(Video)

W meczu 35. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z KS Wiązownica. To spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Ozdobą meczu był piękny gol, którego strzelił Maciej Wojtak.

Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był dość spokojny, a sporo było gry w środkowej strefie boiska. Zielono-czarni tempo podkręcili po około 20 minutach gry. Najpierw po ciekawej akcji Aleksandra Drobota w ostatniej chwili interweniował obrońca gości, a chwilę później minimalnie niecelnie strzelał Piotr Mroziński.

W kolejnych minutach swoich szans na gola szukali Tomasz Płonka, a także Mroziński i Adam Waszkiewicz. Dobrze spisywał się jednak bramkarz drużyny z Wiązownicy. W odpowiedzi jedna z nielicznych akcji gości, po której bardzo niecelny strzał oddał Konrad Kumor.

W 36. minucie piłkarze KS Wiązownica wypracowali sobie bardzo dobrą okazję, po której znakomicie spisał się Tomasz Wietecha. 60 sekund później nasz bramkarz musiał już jednak wyciągać piłkę z bramki. Płaskim strzałem z kilkunastu metrów Wietechę pokonał Patryk Róg.

Po zmianie stron zielono-czarni pierwszy raz poważniej bramce gości zagrozili w 53. minucie. Po dośrodkowaniu Mrozińskiego minimalnie niecelnie główkował Płonka. Na ten strzał bardzo groźnie odpowiedzieli goście. Po świetnej indywidualnej akcji Kamila Bentkowskiego znakomicie interweniował Wietecha. Chwilę później niecelnie strzelał jeden z zawodników KS-u.

„Stalówka” do remisu doprowadziła w 66. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego efektowny strzał głową oddał Mateusz Hudzik. Radość zielono-czarnych nie trwała jednak zbyt długo, bo już 180 sekund później gola z rzutu karnego dla KS-u Wiązownica strzelił Kacper Rop.

Stal nie zamierzała się jednak poddawać i w 78. minucie doprowadziła do wyrównania. Wtedy to kapitalny strzał z woleja niemal z narożnika pola karnego oddał Maciej Wojtak! To była przepiękna bramka naszego zawodnika!

To był ostatni gol w tym meczu. Sobotnie spotkanie „Stalówki” z KS Wiązownica zakończyło się remisem 2:2.

Stal Stalowa Wola – KS Wiązownica 2:2 (0:1)

0:1 – Patryk Róg 37′

1:1 – Mateusz Hudzik 66′

1:2 – Kacper Rop (k.) 69′

2:2 – Maciej Wojtak 78′

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz (65′ Espana), Khorolskyi (65′ Pietrzyk), Hudzik, Mistrzyk, Drobot (72′ Wojtak), Zięba, Wiktoruk, Mroziński, Jopek, Płonka (65′ Grabarz).

KS Wiązownica (skład wyjściowy): Cynar – Bentkowski, Lorenc, Kasia, Kumor, Rop, Róg, Mac, Staszczak, Kmiotek, Michalik.

Żółte kartki: Jopek, Wietecha.

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko).