Porażka z Podlasiem Biała Podlaska.(Video)

W meczu 24. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola na wyjeździe zmierzyli się z Podlasiem Biała Podlaska. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

W pierwszym meczu po przerwie zimowej Stal pokonała 1:0 Avię Świdnik. Teraz naszym rywalem było Podlasie Biała Podlaska.

Gospodarze od początku spotkania ruszyli do ataku i szukali swojej szansy. Już w pierwszych minutach jeden z zawodników Podlasia oddał strzał na naszą bramkę, lecz było to uderzenie niecelne. W 11. minucie Mariusz Chmielewski pokonał już jednak bramkarza „Stalówki”. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

Po stracie gola piłkarze prowadzeni przez Jaromira Wieprzęcia szybko starali się doprowadzić do wyrównania. Podlasie solidnie prezentowało się jednak w defensywie. W 33. minucie blisko było o gola dla Stali. Po podaniu Aleksandra Drobota strzelał Piotr Mroziński, a piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla naszego zespołu. Gola dla „Stalówki” strzelił bowiem Kacper Piechniak. Chwilę później gospodarze znów jednak pokonali naszego bramkarza. Od 55. minuty Podlasie prowadziło 2:1.

Taki wynik utrzymał się już do końca meczu. Sobotnie spotkanie zakończyło się więc zwycięstwem 2:1 Podlasia Biała Podlaska.

Podlasie Biała Podlaska – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

1:0 – Mariusz Chmielewski 11′

1:1 – Kacper Piechniak 48′

2:1 – Jarosław Kosieradzki 55′

Podlasie Biała Podlaska (skład wyjściowy): Krasowski – Salak, Kobza, Kocoł, Nieścieruk, Chmielewski, Wojczuk, Dmitruk, Kosieradzki, Arkhipau, Andrzejuk.

Stal Stalowa Wola: Knurovsky – Szifer, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba, Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (74′ Sobotka), Jopek, Piechniak (60′ Płonka).

Żółte kartki: Piechniak, Khorolskyi, Zięba, Waszkiewicz, Jopek.

Sędzia: Daniel Detka (Kielce).