Derby Podkarpacia! Pojedynek dwóch Stali

W 9. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzy się z Stalą Rzeszów. Derby Podkarpacia rozpoczną się w sobotę 14 września o godzinie 15:00.

Przed naszym zespołem kolejne spotkanie w tym sezonie II-ligowych rozgrywek. Po bezbramkowym remisie w ostatniej kolejce ze Skrą Częstochowa zielono-czarnych czeka kolejna wyjazdowa potyczka. – Miejmy nadzieję, że ten punkt jest zwiastunem zwycięstw – mówił niedawno Rafał Michalik. Tym razem przed nami jednak bliska wyprawa, bo do Rzeszowa, gdzie zmierzymy się z miejscową Stalą.

Stal Rzeszów to beniaminek II ligi, który w tym sezonie radzi sobie jednak znakomicie. Piłkarze ze stolicy Podkarpacia mają 16 punktów i po ośmiu seriach gier plasują się na drugim miejscu w tabeli, mając tyle samo „oczek”, co liderujący Znicz Pruszków. Stal wygrała pięć meczów, jedno zremisowała, a w dwóch poniosła porażkę. Na własnym stadionie rzeszowianie są jeszcze niepokonani. Czas to zmienić.

Przed naszą drużyną zadanie trudne, ale wykonalne. Z imienniczą z Rzeszowa mierzyliśmy się już wiele razy, ale ostatni raz w meczu o stawkę w maju 2014 roku. Wygraliśmy wówczas 3:1, a co ciekawe, gole dla zielono-czarnych strzelali wówczas Tomasz Płonka, Damian Łanucha i Wojciech Reiman. Płonka i Reiman to dziś zawodnicy Stali Rzeszów.

Sobotnie Derby Podkarpacia rozpoczną się o godzinie 15:00. Liczymy na to, że nasi piłkarze pokonają swoją imienniczkę i odniosą drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Czas już bowiem rozpocząć marsz w górę tabelę.