Zwycięstwo Stali w Wejherowie!

W 20. kolejce II-ligowych rozgrywek Stal zmierzyła się w Wejherowie z Gryfem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych 3:2. Gole dla „Stalówki” strzelali: Robert Dadok,  Michał Fidziukiewicz i Przemysław Stelmach!

Stal w ostatnim ligowym spotkaniu w 2019 roku zwyciężyła Gryf Wejherowo 3:2. Od początku spotkania zielono-czarni przeważali dążąc do szybkiego otwarcia wyniku spotkania. W 5. minucie po starciu Lelenia z Michałem Fidziukiewiczem mogła zostać podyktowana „jedenastka”, jednak sędzia Kawałko nie dopatrzył się przewinienia bramkarza Gryfa.

Gospodarze po raz pierwszy zaatakowali dopiero w 16. minucie, lecz ich akcja nie została zakończona celnym strzałem. Chwilę później przed szansą zdobycia bramki stanął Piotr Witasik. W 19. minucie piłka po strzale Roberta Dadoka wpada do bramki, jednak gol nie został uznany.

W 25. minucie nasz najlepszy strzelec mógł wreszcie wraz z drużyną cieszyć się ze zdobytej bramki. Robert popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego lobując bezradnego bramkarza gospodarzy. W 42. minucie Stal za sprawą Michała Fidziukiewicza podwyższyła rezultat. „Fidziu” ograł obrońcę i mocnym uderzeniem nie dał szans Leleniowi. 2:0!

Po przerwie więcej z gry mieli gospodarze, jednak ich akcje kończyły się przed naszym polem karnym. W 68. minucie szansę, aby postawić „kropkę nad i ” miał Michał Fidziukiewicz, lecz będąc w doskonałej sytuacji nie trafił w światło bramki. Szybko się to zemściło i w 72. minucie  Maksymilian Hebel technicznym strzałem zmniejszył prowadzenie „Stalówki”.

W 85. minucie ochotę do gry odebrał gospodarzom Przemysław Stelmach strzelając trzecią bramkę dla zielono-czarnych. Przemek pewnym strzałem po ziemi wyprowadził Stal ponownie na dwubramkowe prowadzenie.

W doliczonym czasie gry, kiedy to w bramce stał już Łukasz Konefał, Maksymilian Hebel ponownie popisał się technicznym strzałem ustalając wynik spotkania. Ostatecznie zatem „Stalówka” wygrała 3:2 i zdobyła bardzo ważne trzy punkty. Brawo drużyna!

Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 2:3 (0:2)

0:1 – Robert Dadok 25`

0:2 – Michał Fidziukiewicz 42′

1:2 – Maksymilian Hebel 72′

1:3 – Przemysław Stelmach 85`

2:3 – Maksymilian Hebel 90+3`

Stal Stalowa Wola: Kalinowski (90 +3′ Konefał – Mistrzyk (84′ Waszkiewicz), Witasik, Kiercz, Jarosz, Sobotka – Jopek, Pietras (75′ Stelmach), Ciepiela (69′ Wójcik) – Dadok, Fidziukiewicz.

Gryf Wejherowo: Leleń – Biedrzycki (70′ Czychowski), Lisiecki, Koprowski, Sikorski (46′ Prusinowski), Baranowski (61′ Poręba), Majewski, Hebel, Gabor, Kolus Nowicki.

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Augustów)