Zdobywamy Jasną Górę!

Stal odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnym drugoligowym sezonie. Zielono-czarni pokonali Skrę Częstochowa 2:1.

Trudne warunki jakie panowały w piątkowy wieczór w Częstochowie nie pomagały w finezyjnej grze. Piłka na nasiąkniętej murawie sprawiała figle obu ekipom nie raz zwalniając a nawet stając w wodzie. Stal grała mocnym i wysokim pressingiem, który w 18. minucie przyniósł efekt. Piłkę przejął na połowie rywali Piotr Rogala i odegrał świetnie do Kacpra Chełmeckiego, który precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Zielono-czarni do przerwy mieli jeszcze swoje okazje na kolejne trafienia. Niecelnie uderzał Jakub Górski, potem strzał pomocnika Stali w świetnym stylu wybronił Karol Szymkowiak. W doliczonym czasie gry w świetnej sytuacji znalazł się Łukasz Furtak, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, mimo że miał idealną okazję na sprawdzenie umiejętności golkipera Skry.

Po zmianie stron Skra zaczęła bardzo mocno i zaatakowała nasz zespół. W 60. minucie to jednak Stal trafiła jednak do siatki po raz drugi. Po wrzutce Oliviera Sukiennickiego gola głową zdobył Piotr Rogala. Zielono-czarni niepotrzebnie się cofnęli i właściwie w pierwszej akcji po wznowieniu meczu popełnili błąd w obronie, za który gospodarze wywalczyli rzut karny. Bramkę pewnym strzałem z jedenastu metrów zdobył Piotr Nocoń. Gospodarze do końca walczyli o korzystny wynik, ale nawet w doliczonym czasie gry nie byli w stanie pokonać świetnego w bramce Mikołaja Smyłka.

Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola 1:2 (0:1)
0:1 – Chełmecki 18’
0:2 – Rogala 60’
1:2 – Nocoń (k.) 67’

Skra: Szymkowiak – Paweł Kucharczyk, Bartosiak (65’ Mesjasz), Łabojko, Nocoń, Wojtyra (46’ Ciućka), Maćkowiak (65’ Winciersz), Oliwier Kucharczyk (46’ Nawrocki), Sajdak (65’ Wypart), Olejnik, Kubik.

Stal: Smyłek – Maluga (73’ Mydlarz), Banach, Rogala, Furtak, Seweryn, Soszyński, Sukiennicki (73’ Wojtak), Imiela (76’ Klisiewicz), Górski, Chełmecki (90’+1 Pioterczak).

Żółte kartki: Oliwier Kucharczyk, Olejnik (Skra) oraz Furtak, Sukiennicki, Seweryn, Mydlarz, Pioterczak (Stal).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).