W sobotę sparing z Puszczą Niepołomice

Przed naszymi piłkarzami kolejne spotkanie sparingowe. W sobotę zielono-czarni zmierzą się z drużyną z Fortuna I ligi, Puszczą Niepołomice.

Nasza „Stalówka” kontynuuje przygotowania do wznowienia II-ligowych rozgrywek. Zielono-czarni zimą rozegrali już trzy mecze sparingowe i co warte podkreślenia, wszystkie wygrali. Drużyna prowadzona przez trenera Szymona Szydełkę pokonała kolejno: 1:0 Wisłę Sandomierz, 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza oraz 4:2 Koronę II Kielce.

Puszcza Niepołomice to klub założony w 1923 roku. Po raz pierwszy do obecnej Fortuna I ligi awansował w 2013 roku. Pobyt w I lidze trwał tylko jeden sezon. Kolejny awans klub z Małopolski święcił w 2017 roku. W obecnym sezonie Puszcza po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce gromadząc na swoim koncie 23 punkty. Trenerem naszego sobotniego rywala jest dobrze nam znany Tomasz Tułacz, a podstawowym zawodnikiem pierwszoligowca, grający w Stali w latach 2007-2010 – Longinus Uwakwe.

Oba zespoły spotkały się w dotychczasowej historii ośmiokrotnie. Trzy spotkania zakończyły się zwycięstwem „Stalówki”, trzy Puszczy, a dwa polubownym remisem. Ostatni raz Stal rywalizowała z Puszczą w sezonie 2014/15 wygrywając w Stalowej Woli 2:0 i remisując w Niepołomicach 1:1.

Początek sobotniego sparingu o godzinie 13:00.

Sparing nr 4

Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice

01 luty 2020 r (sobota) / g.13:00

Stalowa Wola, ul. Hutnicza 15 - boisko sztuczne

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni