Upragnione zwycięstwo! Trzy punkty dla „Stalówki”!

W 29. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Lechem II Poznań. Zielono-czarni to spotkanie wygrali 2:1. Gole dla „Stalówki” strzelali Michał Fidziukiewicz i Piotr Mroziński.

Po ostatniej porażce nasza drużyna bardzo potrzebowała zwycięstwa. Środowym rywalem „Stalówki” były rezerwy Lecha Poznań. Mecz rozpoczął się od optycznej przewagi gości. Piłkarze Kolejorza rozgrywali piłkę, a w 7. minucie mieli dobrą okazję na gola. Po uderzeniu z dystansu uratował nas jednak słupek. Chwilę później z ostrego kąta niecelnie strzelał Paweł Tomczyk.

Po tej akcji Stal śmielej ruszyła do ataku i szukała swojej szansy na gola. Najpierw w polu karnym Lecha blokowany był Michał Fidziukiewicz, a później niecelnie uderzył Kacper Śpiewak.

To był dopiero przedsmak emocji, które miały miejsce w tej części spotkania. Najpierw w 27. minucie Michał Fidziukiewicz strzelił nie do obrony i dał nam prowadzenie. Odpowiedź Lecha była natychmiastowa – rzut karny wykorzystał Tomczyk. To naszych piłkarzy wcale nie podłamało, bo już w 34. minucie znów prowadziliśmy. Tym razem gola strzelił Piotr Mroziński.

Stal atakowała, w tej części meczu miała jeszcze swoje szanse, ale na przerwę zeszliśmy do szatni prowadząc 2:1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy znów blisko było o gola dla Stali. Po akcji Fidziukiewicz – Piotr Zmorzyński przed bramkę Lecha podawał ten drugi. Zabrakło niewiele, a Kacper Śpiewak skierowałby piłkę do bramki Kolejorza. Musieliśmy też jednak uważać w defensywie, bowiem nasz rywal szukał okazji do wyrównania.

W tej części spotkania Lechici długo rozgrywali piłkę, budowali akcje, ale to wszystko daleko od naszego pola karnego. „Stalówka” dobrze prezentowała się w defensywie i oddalała grę od naszego pola karnego. Potrafiliśmy też zagrozić bramce rywala. W 72. minucie z rzutu wolnego strzelał Dominik Chromiński, a piłka odbiła się od słupka bramki gości!

Nasza „Stalówka” do końca spotkania zdołała utrzymać korzystny dla siebie wynik. W środę pokonaliśmy rezerwy Lecha Poznań i zainkasowaliśmy bezcenne trzy punkty. Czekamy już na następne spotkanie!

Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań 2:1 (2:1)

1:0 – Michał Fiudzkiewicz 27′

1:1 – Paweł Tomczyk (k.) 29′

2:1 – Piotr Mroziński 34′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka, Jopek, Stelmach, Zmorzyński, Chromiński (73′ Ciepiela), Śpiewak (90′ Waszkiewicz), Fidziukiewicz (90 +2′ Kiercz).

Lech II Poznań: Mleczko – Wojtkowiak, Skrzypczak, Kaczmarek (46′ Pawlicki), Białczyk (68′ Szramowski), Tupaj, Sobol, Smajdor (76′ Ławrynowicz), Tomczyk, Andrzejewski, Yatsenko (63′ Kołtański).

Żółte kartki: Witasik, Stelmach – Białczyk, Wojtkowiak, Tupaj.

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni