Totolotek Puchar Polski: początek pucharowej przygody „Stalówki”

W środę 25 września nasi piłkarze rozegrają mecz I rundy Pucharu Polski. Rywalem zielono-czarnych będzie występujący w III lidze grupie 2 Chemik Police.

Przed naszą „Stalówką” bardzo daleki wyjazd – do Polic, które oddalone są od Stalowej Woli o około 800 kilometrów. Zielono-czarni w 1/32 Totolotek Pucharu Polski rywalizować będą z miejscowym Chemikiem, drużyną ze środka tabeli III ligi grupy 2, która po 9. kolejkach ma na swoim koncie jedenaście punktów. Chemik zwyciężył w trzech spotkaniach, dwa zremisował i poniósł cztery porażki.

W spotkaniach w roli gospodarza drużyna Chemika odniosła dwa zwycięstwa, jeden mecz zremisowała, a w dwóch okazała się słabsza od rywala. W ostatniej kolejce III-ligowych rozgrywek piłkarze z Polic pokonali 2:1 Grom Nowy Staw.

„Stalówka” do meczu Totolotek Pucharu Polski przystąpi po zwycięstwie 1:0 z Legionovią Legionowo. Ta wygrana była nam bardzo potrzebna i zdecydowanie poprawiła nastroje w ekipie zielono-czarnych. – Mam nadzieję, że pójdziemy za ciosem – mówił nam niedawno Adam Waszkiewicz.

Spotkanie z Chemikiem odbędzie się w środę, 25 września. Początek meczu o godzinie 16:00. Przypomnijmy, że Totolotek Pucharu Polski bronić będzie Lechia Gdańsk, która w finale poprzedniej edycji pokonała 1:0 – po golu Artura Sobiecha – Jagiellonię Białystok.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni