Totolotek Puchar Polski: GKS Katowice na drodze Stali

W spotkaniu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski nasi piłkarze zmierzą się z GKS-em Katowice. Mecz już w najbliższą środę o godzinie 13:00 na stadionie Izo Arena w Boguchwale.

Pomiędzy spotkaniami w rozgrywkach II-ligi nasi zawodnicy przystąpią do zmagań w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. „Stalówka” wcześniej wyeliminowała Chemika Police pokonując tę drużynę 4:0. Teraz naszym rywalem będzie rywalizujący w tej samej klasie rozgrywkowej co Stal GKS Katowice.

Katowiczanie jeszcze w poprzednim sezonie występowali klasę rozgrywkową wyżej. Teraz o punkty rywalizują w II lidze. Po 15. kolejkach GKS ma na swoim koncie 30 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W swojej historii katowiczanie trzykrotnie triumfowali w rozgrywkach Pucharu Polski. Co ciekawe, z GKS-em zmierzymy się również w 16. kolejce II-ligowych rozgrywek. Spotkanie odbędzie się 2 listopada o godzinie 17:00 w Katowicach.

W swoim ostatnim meczu „Stalówka” przegrała 0:1 z Widzewem Łódź. GKS pokonał natomiast 2:1 Pogoń Siedlce. – Po przegranym meczu zawsze się chce jak najszybciej zagrać kolejny. Wszyscy się raczej chyba cieszą, że kolejne spotkanie mamy w środę – mówił nam niedawno pomocnik zielono-czarnych, Michał Płonka.

Chcemy te dwa mecze wygrać. Nie patrzymy, czy to jest Puchar Polski, czy to jest liga. Gra się po to, żeby każdy mecz wygrać. Tak będziemy podchodzić do tych spotkań – dodał Piotr Witasik nawiązując do dwóch najbliższych potyczek z drużyną z Katowic.

Środowe spotkanie w Boguchwale poprowadzi Robert Marciniak (Kraków). Początek meczu o godzinie 13:00. Przypomnijmy, że trofeum broni Lechia Gdańsk, która w finale poprzedniej edycji pokonała 1:0 – po golu Artura Sobiecha – Jagiellonię Białystok.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni