Stal zagra z ŁKS-em Łagów

W sobotę 16 kwietnia zielono-czarni zmierzą się z kolejnym rywalem. W 24. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola na wyjeździe rywalizować będą z ŁKS-em Łagów. Przed „Stalówką” kolejny mecz z zespołem ze ścisłej czołówki.

Zielono-czarni cały czas czekają na przełamanie i zwycięstwo w meczu ligowym. Najbliższa okazja już w Wielką Sobotę. Przed „Stalówką” wyjazdowa potyczka z ŁKS-em Łagów.

To zespół, który aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli III ligi grupy IV. Na swoim koncie ma 44 punkty i do lidera traci trzy „oczka”. ŁKS w tym sezonie odniósł trzynaście zwycięstw, zanotował pięć remisów i pięciokrotnie przegrał. „U siebie” drużyna z Łagowa legitymuje się bilansem 7-3-1.

ŁKS Łagów w pięciu spotkaniach rundy rewanżowej nie doznał jeszcze porażki. Podpoieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego zwycieżyli trzykrotnie (KSZO 1929 Ostrowiec Św. 1:0, Wólczankę Wólka Płk. 4:1, Koronę Rzeszów 2:0) oraz bezbramkowo remisowali z Unią w Tarnowie oraz w Świdniku z miejsccową Avią.

W świętokrzyskim zespole wystepuje Jakub Cukrowski, który do końca sezonu 2021/22 został wypożyczony do łagowskiego klubu.

Jesienne spotkanie obu zespołów rozegrane w Stalowej Woli zakończyło sie zwycięstwem zielono-czarnych 2:0, a do bramki rywala trafił Daniel Świderski i Kamil Radulj.

Gorąco liczymy na to, że nasza Stal w najbliższej kolejce się przełamie i do Stalowej Woli wróci z trzema punktami.

 

Historia spotkań:

29.11.2020 r. - ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola 1:4 (0:3)
(Imiela (k) - Wiktoruk 2, Mroziński, Fidziukiewicz)

22.05.2021 r. - Stal Stalowa Wola - ŁKS Łagów 3:2 (2:1)
(Waszkiewicz, Wojtak, Szalas (sam.) - Mydlarz, Rogala)

08.09.2021 r. - Stal Stalowa Wola - ŁKS Łagów 2:0 (1:0)
(Świderski, Radulj)

 

24.kolejka – III liga / gr.IV
ŁKS Łagów – Stal Stalowa Wola
16.04.2022 r. / g.16
sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)
transmisja TV : PolstportLIVE (16,90 zł)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni