Stal walczyła do końca!(skrót)

W meczu 32. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Lewartem Lubartów. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Po meczu z Wisłoką Dębica zielono-czarni nie mieli dużo czas na odpoczynek i już w środę zmierzyli się z Lubartem Lubartów. To drużyna, która w tabeli III ligi grupy IV aktualnie zajmuje miejsce w środku stawki.

„Stalówka” od początku sobotniej potyczki szukała okazji na gola. Nasza drużyna miała optyczną przewagę i starała się rozgrywać piłkę na połowie rywala. Stal dobrych okazji strzeleckich zbyt wielu jednak nie miała. Gospodarze za to w 29. minucie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego zza pola karnego Tomasza Wietechę pokonał Konrad Nowak.

W drugiej części meczu sporo było gry w środkowej strefie boiska z lekką przewagą Stali. Nasza drużyna rozgrywała piłkę, a goście dobrze się bronili. W 62. minucie znakomicie spisał się natomiast Wietecha, który w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od zawodnika gospodarzy. W 71. minucie z dystansu ładnie przymierzył natomiast Szymon Grabarz. Piłka przeleciała jednak obok bramki…

W końcu w 77. minucie Tomasz Płonka zdołał pokonać Adriana Wójcickiego. Po doprowadzeniu do remisu zielono-czarni ruszyli do ataku. Stal wypracowała sobie dobre okazje, ale na gola dla naszej drużyny musieliśmy poczekać aż do doliczonego czasu gry! Wtedy to bramkarza gospodarzy pokonał Piotr Mroziński. Zielono-czarni w środkowym spotkaniu walczyli do końca o trzy punkty i udało się je zdobyć. Stal zwyciężyła 2:1.

Lewart Lubartów – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0)

1:0 – Konrad Nowak 29′

1:1 – Tomasz Płonka 77′

1:2 – Piotr Mroziński 90 +2′

Składy:

Lewart Lubartów: Wójcicki – Zbiciak, Świech, Ponurek (31′ Michałów), Najda, Żelisko, Nowak, Niewęgłowski, Maksymiuk, Dearman (64′ Pożak), Szczotka.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Sobotka, Drobot, Mistrzyk (80′ Zięba), Wiktoruk (70′ Płonka), Mroziński, Jopek, Grabarz (80′ Stępniowski).

Żółte kartki: Szczotka, Najda, Maksymiuk – Waszkiewicz, Sobotka, Drobot.

Sędzia: Jakub Moskal (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni