Stal w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

W czwartek 27 maja piłkarze Stali Stalowa Wola rozegrają półfinałowe spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem zielono-czarnych będą Karpaty Krosno.

Niedawno zawodnicy naszej „Stalówki” triumfowali w finałowym spotkaniu o Puchar Polski Podokręgu Stalowa Wola. Stal po bardzo emocjonującym meczu, zakończonym rzutami karnymi, pokonała Siarkę Tarnobrzeg. Bohaterem naszego zespołu został Tomasz Wietecha.

Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna zagra w spotkaniu półfinałowym Wojewódzkiego Pucharu Polski. W tym meczu, już w czwartek 27 maja, zmierzymy się w Krośnie z miejscowymi Karpatami. Nasz najbliższy rywal to drużyna z IV ligi grupy podkarpackiej. W 30. meczach Karpaty zgromadziły 59 punktów i zajmuję pozycję wicelidera tabeli.

Półfinałowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00. Wygrany tej potyczki zagra w finale wojewódzkim. W drugim półfinałowym spotkaniu rywalizować będą zwycięzca meczu na szczeblu OZPN Jarosław (Wólczanka Wólka Pełkińska ) ze zwycięzcą meczu na szczeblu POZPN Rzeszów / Dębica (Wisłoka Dębica).

W przypadku zwycięstwa, Stal finałowe spotkanie Podkarpackiego Pucharu Polski rozegra 26 czerwca (miejsce do ustalenia).

Droga Stali do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski:

II runda:

Olimpia Pysznica – Stal Stalowa Wola 1:8

III runda:

Dolina-Tanew Wólka Tanewska – Stal Stalowa Wola 0:2

1/2 finału:

Sparta Jeżowe – Stal Stalowa Wola 0:2

Finał Pucharu Polski Podokręgu Stalowa Wola:

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 0:0, rzuty karne: 6:5

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni