Remis z Wisłą Puławy

Tylko remisem zakończyło się spotkanie z Wisłą Puławy. Stalówka gola na wagę jednego punktu zdobyła w 86. minucie po główce Jakuba Banach.

Wisła ostro zaczęła spotkanie w Stalowej Woli, lecz nie stwarzała sobie groźnych okazji bramkowych. Mocno na defensywę Stali naciskał Maciej Bortniczuk. Potem to Stal przejęła inicjatywę, ale też brakowało dobrych okazji. Aktywny w polu karnym rywali był Adam Imiela, lecz nie zdołał pokonać Oskara Mielcarza. W 28. minucie Wisła wyprowadziła kontrę, po której Bortniczuk zdobył gola. Stal kilka minut później powinna wyrównać, lecz Dominik Maluga nie trafił w światło bramki z kilku metrów. Kilka chwil później Piotr Giel wykorzystał błąd obrony Stali i zdobył drugą bramkę dla gości. Stal rzuciła się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą zdobył kontaktowego gola po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Adama Imielę.

Po zmianie stron Stal przeważała, a goście skupiali się na grze z kontry. Kamil Kargulewicz kilka razy próbował zaskoczyć Wojciecha Muzyka, lecz nie był w stanie trafić w światło bramki. Zielono-czarni naciskali coraz mocniej i w samej końcówce Jakub Banach doprowadził do remisu. Arkadiusz Ziarko poszedł lewą stroną, dośrodkował w pole karne, a Banach strzałem z główki zdobył gola na wagę punktu.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 2:2 (1:2)
0:1 – Bortniczuk 28’
0:2 – Giel 40’
1:2 – Imiela (k.) 45’+1
2:2 – Banach 86’

Stal: Muzyk – Kowalski (65’ Urban), Banach, Furtak, Maluga (46’ Górski), Ziarko, Soszyński, Mydlarz, Pioterczak (72’ Chełmecki), Imiela (65’ Sukiennicki), Strózik (46’ Klisiewicz).

Wisła: Mielcarz – Seweryś (76’ Kaczorowski), Puton, Giel (76’ Kumoch), Pavlas, Wiech, Bortniuczuk, Flak, Skałecki (58’ Noiszewski), Kargulewicz, Klichowicz (85’ Nojszewski).

Żółte kartki: Mydlarz, Banach (Stal) oraz Skałecki, Mielcarz, Giel, Pavlas (Wisła).

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko).

Widzów: 1350.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni