Remis z Kotwicą

Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Mecz stał na dobrym poziomie a gola na wagę remisu w doliczonym czasie gry zdobył Sebastian Strózik.

 

W 3. minucie sobotniego meczu świetnie w bramce Stali spisał się Mikołaj Smyłek broniąc strzał Leona Krekovicia. Goście głównie za sprawą Jonathana Juniora stwarzali zagrożenie, lecz jeszcze właściwie tylko raz Smyłek musiał wykazać się umiejętnościami bronią uderzenie Brazylijczyka. Stal z kolei stwarzała zagrożenie po akcjach prawą flanką. Tutaj próbował nie tylko Patryk Zaucha, ale i Sebastian Strózik. Brakowało jednak celnego i precyzyjnego podania w polu karnym. Zagrożenie zielono-czarni stwarzali również po akcjach Kacpra Chełmeckiego, lecz gola nie udało się zdobyć.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał, nadal kibice nie mogli narzekać na widowisko, akcje przenosiły się spod jednego pod drugie pole karne. Nadal sporo zamieszania pod naszą bramką stwarzali Jonathan Junior oraz Kreković. W 78. Minucie po centrze ładnie z główki uderzył Filip Kozłowski i trafił w słupek. Chwilę później zrobiło się groźnie w polu karnym gości, kiedy to tuż przed samą bramką został zablokowany Chełmecki. Goście szybko wyprowadzili kontrę, piłka przelobowała Damiana Oko i Jonathan Junior zdobył gola w sytuacji sam na sam ze Smyłkiem.

Stalówka ruszyła do ataku. W doliczonym czasie gry najpierw Bartosz Pioterczak trafił w słupek z rzutu wolnego a chwilę później celną główką popisał się Sebastian Strózik doprowadzając do wyrównania. Arbiter po tym golu zakończył spotkanie. Stal z Kotwicą podzieliła się punktami, co z przebiegu potyczki wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.

Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)
0:1 – Jonathan Junior 81’
1:1 – Strózik 90’+4

Stal: Smyłek – Kowalski (84’ Ziarko), Oko, Furtak, Zaucha, Urban, Soszyński (84’ Mydlarz), Sukiennicki, Chełmecki (81’ Górski), Imiela (68’ Pioterczak), Strózik.

Kotwica: Kozioł – Polak, Kort, Kosakiewicz, Cywiński (70’ Kozłowski), Kozajda, Oliveira, Wełna, Bykowski (46’ Madembo), Jonathan Junior, Kreković.

Żółte kartki: Soszyński, Imiela (Stal) oraz Polak, Cywiński, Wełna, Madembo, Kosakiewicz (Kotwica).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 1864.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni