Porażka z ŁKS-em Łagów (Video+konferencja)

W 24. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z ŁKS-em Łagów. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

W Wielką Sobotę zielono-czarni rozegrali kolejne spotkanie. Rywalem „Stalówki” znów była drużyna z ligowej czołówki, ŁKS Łagów.

Początek meczu był wyrównany, sporo było gry w środkowej strefie boiska. Następnie przewagę uzyskali gospodarze, którzy rozgrywali jednak piłkę daleko od bramki zielono-czarnych. W 22. minucie przed szansą stanął Daniel Świderski, lecz nie zdołał pokonać bramkarza drużyny z Łagowa. Odpowiedź ŁKS-u była natychmiastowa – 60 sekund później zamieszanie w polu karnym Stali wykorzystał Adam Imiela.

W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem ŁKS-u.

Sytuacja na boisku po przerwie nie uległa zmianie. Piłkarze z Łagowa nie dopuszczali do większego zagrożenia we własnym polu karnym. Stal nie mogła przedrzeć się przez defensywę ŁKS-u. W 61. minucie Imiela zmarnował znakomitą okazję na podwyższenie prowadzenia swojego zespołu. Kapitan ŁKS-u z kilku metrów strzelił obok bramki Stali.

Zielono-czarni walczyli o przynajmniej jednego gola, mieli swoją sytuację, lecz to gospodarze w samej końcówce meczu strzelili jeszcze dwie bramki i w Wielką Sobotę pokonali „Stalówkę” 3:0.

ŁKS Łagów – Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)

1:0 – Adam Imiela 23′

2:0 – Kamil Orlik 90′

3:0 – Aleksander Waniek 90 +3′

Składy:

ŁKS Łagów (skład wyjściowy): Lipiec – Jodar Luis, Słabosz, Cichocki, Imiela, Zachara, Mianowany, Mydlarz, Spychka, Rogala, Seweryn.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Stępniowski, Khorolskyi, Hladik, Davidik (72′ Zięba), Wojtysiak, Szifer, Radulj (21′ Grabarz), Barata (62′ Olszewski), Lebioda (62′ Jopek), Świderski.

Żółta kartka: Seweryn – Szifer.

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni