Porażka z Jutrzenką

W środę 14 października w zaległym meczu 6. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów. Stal prowadziła 2:0, ale mecz przegrała 2:3.

Po efektownym zwycięstwie z KS Wiązownica (6:0) nasza drużyna tym razem rozgrywała zaległe spotkanie z 6. kolejki III ligi. Rywalem zielono-czarnych była Jutrzenka Giebułtów, która w tabeli zajmowała przedostatnie miejsce. Oczekiwaliśmy więc wygranej „Stalówki”…

Stalowcy od początku meczu, który rozgrywany był na stadionie Prądniczanki Kraków przy ul. św. Andrzeja Boboli 5, chcieli narzucić swój styl gry. Początkowo zielono-czarni mieli przewagę, ale następnie gra się wyrównała. Brakowało nam jednak dobrych okazji strzeleckich. Taką w 22. minucie miał Michał Fidziukiewicz, który po dośrodkowaniu Piotra Zmorzyńskiego oddał jednak niecelne uderzenie głową.

Chwilę później groźnie było pod naszą bramką, ale znakomicie w defensywie spisał się Filip Szifer. To nieco rozdrażniło naszą drużynę, która w 32. minucie objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym celnym strzałem z około 15 metrów popisał się Adam Waszkiewicz. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Stal bliska była zdobycia drugiego gola, ale uderzenie Fidziukiewicza znakomicie obronił bramkarz Jutrzenki.

W drugiej połowie pokazał się Piotr Mroziński. W 51. minucie nasz piłkarz skierował piłkę do bramki gospodarzy, ale sędziowie uznali, że gol padł ze spalonego i nie został on uznany. Chwilę później po szybkiej kontrze strzał „Mrozia” obronił bramkarz Jutrzenki.

Tomasz Guguła w 57. minucie musiał już jednak po raz drugi wyjmować piłkę z własnej bramki. Chwilę wcześniej sędzia odgwizdał rzut karny dla Stali po zagraniu piłki ręką. „Jedenastkę” wykorzystał Michał Fidziukiewicz. Stal prowadziła wówczas 2:0…

Kilka minut później zawodnicy Jutrzenki zmniejszyli już jednak prowadzenie „Stalówki”. Naszego bramkarza pokonał Krzysztof Kozieł. To niestety nie była ostatnia bramka zdobyta przez gospodarzy. W 71. minucie Krzysztof Kozieł znów pokonał Macieja Siudaka i doprowadził do remisu 2:2.

Zielono-czarni mimo że w tym meczu prowadzili 2:0, to to spotkanie ostatecznie przegrali. W 85. minucie gospodarze strzelili bowiem swojego trzeciego gola i w tej potyczce zwyciężyli 3:2.

Jutrzenka Giebułtów – Stal Stalowa Wola 3:2 (0:1)

0:1 – Adam Waszkiewicz 32′

0:2 – Michał Fidziukiewicz (k.) 57′

1:2 – Krzysztof Kozieł 61′

2:2 – Krzysztof Kozieł 71′

3:2 – 85′

Składy:

Jutrzenka Giebułtów (skład wyjściowy): Guguła – Bizoń, Kaczor, Zieliński, Majcherczyk, Zawadzki, Balawender, Leśniak, Michalec, Wątroba, K. Kozieł.

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz, Jarosz, Witasik – Szifer (64′ Grabarz), Wiktoruk, Mistrzyk (64′ Sobotka), Khorolskyi, Zmorzyński (74′ Zięba) – Mroziński, Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Khorolskyi, Mroziński.

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni