Porażka w Bytomiu

Stal Stalowa Wola przegrała z Polonią Bytom 3:4. Niestety nie był to najlepszy występ naszej drużyny, przede wszystkim w defensywie.

Już w 2. minucie Stalówka objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Adama Imieli z najbliższej odległości do siatki rywali trafił Damian Urban. Odpowiedź gospodarzy mogła być szybka, bo chwilę po golu Mikołaja Smyłka nie zdołali pokonać Kamil Wojtyra i Lucjan Zieliński. Polonia naciskała i dziesięć minut później dopięła swego. Zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystał Zieliński i pokonał Smyłka. Kilka minut później było już 2:1. Dośrodkowanie z prawej strony celną główką zamknął Wojtyra. Tempo gry nieco siadło, ale zielono-czarni jeszcze przed przerwą wyrównali. Do wrzutki Urbana z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Damian Oko i pokonał Karola Szymkowiaka.

Fatalny początek drugiej połowy zaliczyli zielono-czarni. W ciągu pierwszych siedmiu minut stracili dwa gole. Oba trafienia z pola karnego były autorstwa Wojtyry, który wykorzystał nasze błędy w defensywie. Stal postawiła wszystko na jedną i ruszyła mocno do ataku. Dopiero w 85. minucie Sebastian Strózik zdobył gola i dał nadzieje Stalówce na wywiezienie korzystnego wyniku z Bytomia. Niestety zabrakło już czasu na wywalczenie chociażby remisu.

Polonia Bytom – Stal Stalowa Wola 4:3 (2:2)
4:3 – Strózik 85’

Polonia: Szymkowiak – Romanowski, Zieliński (85’ Żagiel), Wojtyra (79’ Wolny), Pochcioł, Krzemień (79’ Ściślak), Stefański (58’ Szmigiel), Steblecki (58’ Andrzejczak), Gajda, Farbiszewski, Piekarski.

Stal: Smyłek – Zaucha (57’ Mydlarz), Banach, Oko, Furtak, Urban (79’ Wiktoruk), Soszyński (69’ Klisiewicz), Sukiennicki, Imiela, Górski (57’ Strózik), Chełmecki (57’ Ziarko).

Żółte kartki: Pochcioł, Romanowski (Polonia).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"